Clubhouse Çin'de Yasaklandı

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz ve sosyal medya kullanıcılarının yeni mecrası olan Clubhouse, oldukça popüler oldu. Sesli chat odalarının bulunduğu uygulamaya, kullanıcılar sadece davet yoluyla girebiliyor.

Twitter, Instagram ve diğer mecralarda paylaşımların kalıcı olması ve kullanıma açık veriler oluşturması, kullanıcıların kendini çok fazla ifade edememesi gibi bazı engellemelere yol açıyor. Clubhouse'da ise durum biraz farklı. Uygulamada kayıt alınamaması, konuşulanların sadece anlık olması, kullanıcıların rahat bir biçimde kendilerini ifade etmelerine olanak sağlıyor.

Uygulama ilk çıktığı aşamadan itibaren diğer ülkelerde olduğu gibi Çin'de de büyük ilgiyle karşılandı. Twitter, Facebook gibi uygulamaların yasak olduğu ülkede, Clubhouse'un da yasaklandığı söyleniyor. İlk alınan bilgilere göre ise, Çin'de sansürlenen konuların Clubhouse'da konuşulması olarak açıklandı.

MarTech Awards 2022'nin son başvuru tarihi uzatıldı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards'un son başvuru tarihi [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir