Citizen Brick'in, Ukrayna'yı desteklemek için ürettiği özel Zelenski ve molotofkokteyli figürleri

Bağımsız bir LEGO perakendecisi Citizen Brick, Ukrayna'ya bağış toplamak amacıyla, içinde Zelenski ve molotofkokteylleri figürleri bulunan özel bir seri üretti.

Rusya'nın Ukrayna'ya açtığı savaşın ardından birçok marka Ukrayna'ya farklı şekillerde destek vermişti. Kimi markalar Rusya'daki faaliyetlerini durdururken kimi markaları ise Ukrayna'ya maddi destek sağlamıştı. Bağımsız bir LEGO perakendecisi olan ve LEGO parçalarını yaratıcı şekillerde özelleştirmesiyle tanınan Citizen Brick, yakın zamanda gerçekleştirdiği projesiyle Ukrayna'ya maddi destekte bulunan şirketler arasına girdi.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Citizen Brick (@citizenbrick)'in paylaştığı bir gönderi

Citizen Brick, Ukrayna'ya bağış toplamak amacıyla gerçekleştirdiği projede, Ukrayna devlet başkanı Volodymyr Zelenski ve savaşta kullanılan molotofkokteylinden oluşturduğu sınırlı sayıda üretilen LEGO figürlerini satışa sundu. Şirket, ürettiği seriden kazandığı gelirin %100'ünü Ukrayna halkına yardım eden kuruluşların en önde geleni olan, uluslararası alanda acil tıbbi yardım sağlayan ve kar amacı gütmeyen kuruluş Direct Relief'e bağışlayacağını duyurdu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukraine UA (@ukraine.ua)'in paylaştığı bir gönderi

Citizen Brick, Ukrayna'dan ilham alan tüm parçaların “neredeyse anında” tükendiğini bildirdi. Adet başına 10 ABD Doları olan mini molotof kokteylleri ve her biri 100 ABD Doları olan Başkan Zelenski modellerinin tamamını satarak toplamda 16.540 ABD Doları toplamayı başardı. Citizen Brick kurucusu Joe Trupia, oluşturdukları özel seriye olan yoğun ilgi nedeniyle ekibin "başka bir parti yapmak için uğraştığını" söyledi.

LEGO bu kampanyayla bağlantılı olmasa da Ukrayna'ya destek vermek adına, Ole Kirk's Fond işbirliğiyle, Rusya'ya destek olan birtakım kuruluşlara toplam 16,2 milyon ABD Doları bağışladı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir