Çin'deki iPhone Kullanıcıları Fakir ve Eğitimsiz

  • Çin'de yapılan bir ankete göre;  iPhone kullanıcıları fakir ve eğitimsiz.
  • Çin'de yoğunluklu olarak iPhone kullananlar genellikle 25 ile 34 yaşları arasında evli olmayan kadınlar.
  • Yüksek gelirli ve evli erkekler ise Huawei kullanmayı tercih ediyor.
  • İlgili yazı; Huawei, Apple Kuyruğunda Bekleyen Vatandaşlara Powerbank Dağıttı


Bir ankete göre; Çin'deki iPhone kullanıcıları fakir ve eğitimsiz. Bu sonuç dünyanın pek çok yerindeki insanları şaşırtacak bir sonuç çünkü Apple kesinlikle ucuz bir marka olmadığı gibi iPhone fiyatları da giderek artıyor. Son çıkan iPhone'un $1,449 olduğunu düşünürsek iPhone'un nasıl fakirlerin kullandığı bir telefon olabileceğini düşünmeden edemiyorsanız çok normal ancak Çin'de iPhone kullananların fakir olduğu düşünülüyor.

Çin'deki MobData isimli bir anket şirketi telefon kullanıcıları üzerinde cinsiyet, eğitim durumu, yaş gibi demografik özellikler içeren bir araştırma yaptı. Bu araştırmaya göre; Çin'de insanlar var olan fakirliklerini gizlemek için iPhone kullanıyorlar.

Araştırmanın derinine inecek olursak, MobData, ortalama iPhone kullanıcısını, lise sertifikası olan, 18 ile 34 yaşları arasında evli olmayan kadınlar olarak tespit etti. Bu kullanıcılar aynı zamanda 3,000 ¥ (432 ABD Doları) 'dan daha az aylık bir gelir elde ediyor. Diğer taraftan, Huawei akıllı telefon sahipleri, ankete göre, ağırlıklı olarak 25 ila 34 yaş arasındaki evli erkekler olmalarının yanı sıra diploma veya lisans diplomasına sahipler. Gelirleri genellikle ayda 5.000 (US $ 720) ve 20.000 ¥ (2.880 ABD Doları) arasında değişmektedir.

Ayrıca; Huawei kullanıcılarının genellikle kendilerine ait bir arabaları olduğu ve Apple kullanıcılarının ise olmadığı da dikkat çeken veriler arasında.

Huawei, Çin'de pazar lideri olmayı sürdürmekte bunun yanında onu Xiaomi, Oppo ve Vivo markaları takip ediyor. Apple'ın payı ise %9.

Başka bir ilginç düşünce de konuya değişik bir açıdan yaklaşarak iPhone telefonların daha sağlam olduğuna ve düşük bütçeli birinin telefonunu çok sık değiştirmemek için daha dayanıklı bir telefon tercih edeceğini savunuyor. Marka bağımlılığı olmayan yani her yeni çıkan iPhone modelini edinmek istemeyen birisi için mantıklı bir düşünce olabilir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir