Çin, Uzaya Güneş Enerjisi Santrali Kuracak

Çin, uzaya güneş enerji santrali kurmak için hazılıklara başladı. Kurulacak bu santralin güneş enerjisini dönüştürüp Dünya'ya geri göndermesi planlanıyor.

https://pazarlamasyon.com/dunyanin-en-buyuk-20-teknoloji-sirketinin-tamami-abd-ve-cinde-bulunuyor/

Kurulması planlanan güneş enerjisi santralinin Dünya'daki santrallere nazaran 6 kat daha fazla enerji üreteceği düşünülüyor. Dünya'nın atmosferinden ve hava olaylarından etkilenmeyeceğinden Güneş'in enerjisini doğrudan kullanabilecek bu santral ile ilgili şimdilik en büyü problem açığa çıkan enerjinin Dünya'ya geri gönderilmesi. Bunun için enerjinin Dünya’daki başka bir tesise mikrodalga ya da lazer formunda göndermesi fikri konuşuluyor.

https://pazarlamasyon.com/cindeki-yolsuzlugu-tespit-eden-yapay-zeka-yetkililer-tarafindan-kapatiliyor/

Bilim insanlarına göre, bu yüksek enerji üretecek santral, devasa boyutlarda olacağından uzaya fırlatılması oldukça zor olacak. 

Eğer her şey yolunda giderse 2021 ile 2025 yılları arasında, küçük ve orta büyüklükteki enerji panelleri uzaya fırlatılacak. Bilim insanları, bu devasa istasyonu faaliyete geçirmek için ise 2030 yılını hedef gösteriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir