Çin üniversitesinden "Metaverse Mühendisliği” bölümü

Çin’in Nanjing Bilgi Bilimi ve Teknoloji Üniversitesi, “Bilgi Mühendisliği” bölümünün adını “Metaverse Mühendisliği” olarak değiştirdi.

Çin’in Nanjing Bilgi Bilimi ve Teknoloji Üniversitesi, 25 yıl önce açtığı “Bilgi Mühendisliği” bölümünün adını “Metaverse Mühendisliği” olarak değiştirdi. Okul, Çin’de ‘metaverse’e ilişkin bir lisans bölümü açan ilk üniversite unvanını aldı. Bölüm, metaverse ile ilgili sektörlerdeki işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda daha fazla yetkin birey yetiştirmeyi amaçlıyor.Nanjing Bilgi Bilimi ve Teknoloji Üniversitesi,

Metaverse için yetkin bireyler yetiştirilecek

Yapay Zeka Fakültesi’nin dekanı Pan Zhigeng, ilgili gelişmeyle alakalı Global Times'a verdiği demeçte, gelecekte yüksek lisans öğrencileri, doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırma görevlilerine Hong Kong Politeknik Üniversitesi ile birlikte ortaklaşa eğitim vermeyi amalçadıklarını belirtti. 

metaverse-3

Pan, metaverse'ün IoT, blockchain, yapay zekâ ve akıllı sağlık hizmetleri gibi birçok teknolojinin ve uygulamanın entegrasyonu olduğunu söyledi. Bölümde yetiştirilen bireylerin ise, şirketlerin bahsi geçen ihtiyaçlarını karşılayabilecek yetkinlikte olacaklarını ifade etti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir