Çin, kripto paraları savunan 13 bin sosyal medya hesabını kapattı!

Kripto para birimlerine karşı sert tavrıyla bilinen Çin, yatırımcılara yeni kısıtlamalar getirmeye devam ediyor.

Kripto para birimlerine karşı sert tavrıyla bilinen Çin'de yatırımcılara yeni kısıtlamalar gelmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere Çin'in 2021 yılında başlattığı madencilik yasağı, kripto para piyasasına vurulan en büyük darbelerden biri olmuştu. Ülkenin Siber Güvenlik İdaresi (CAC) yakın zaman önce yaptığı açıklamada, kripto para birimi yatırımlarını savunan 51 bin paylaşımın silindiği, 13 bin sosyal medya hesabının kapatıldığı ve kripto paralarla ilgili bilgiler veren 105 adet de web sitesine yasak getirildiği belirtildi.

Birçok hesap izleniyor

CAC kripto parayla ilgili kısıtlamalarının Çin Komünist Partisi tarafından verilen komutlar doğrultusunda gerçekleştiğini ve bu kararları uygulama zorunluluğu olduğunu dile getirdi. CAC, birçok hesabı izlediklerini belirtirken yetkililerle işbirliği içinde kripto para birimleriyle ilgili yasa dışı finansal faaliyetleri bastırmaya devam edeceğini söyledi.

bitcoin-çin

CAC tarafından gerçekleştirilen kısıtlamalar sonucu kripto para faaliyetlerinde dünyada ilk sırada olan Çin, yerini ABD'ye kaptırmıştı. Buna rağmen Çin'in kripto para madenciliği yapan ülkeler sıralamasında hala 2. sırada olması ise şaşırtıcı bir gerçek. Çin, dünyadaki toplam kripto para madenciliğinin yüzde 21’ini oluşturuyor. Uzmanlar bu durumu, ülkedeki azımsanamayacak VPN kullanımına ve yeraltı madenciliğine bağlıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir