Çikolata Deyip Geçmemek Gerek, Hepsi Servet Değerinde Dünyanın En İyi 7 Çikolata Markası

Firmalar, rekabet stratejilerini söz konusu olan eşsiz deneyimler aracılığıyla oluşturmaya çalışıyorlar. Bu bağlamda, deneyimsel tasarımlar ortaya çıkmakta ve işletmeler müşterilerine deneyim yaşatmaya yönelik pazarlama uygulamalarında markalarını da göz önünde bulundurarak rekabet avantajı elde etmektedir. Tüketici deneyimi duyularla, hislerle (duygularla) ilgili olduğunu biliyoruz. Bazen satın aldığımız ürün ya da hizmetleri sadece işlevsel fayda sağlaması için  değil bizi tatmin edecek, imaj değeri yüksek olan ürünlere yöneliyoruz .  Bu tür ürünlerin hatırlanırlığı, müşteriye yaşattığı haz firmaların katma değeri yüksek ürünler üretmesine yardımcı oluyor. Fiyatı ne kadar yüksek olursa olsun müşterileri bu parayı vermeye çekinmiyor. Çikolata sektörü bu durumu yaşayan en önemli alanlardan biridir. Çikolatanın bilinen tarihi yaklaşık olarak 3 bin yıl gerilere dayanıyor. Kakao tohumlarının işlemden geçirilmesi ile elde edilen bu yiyecek, eski zamanlarda dinsel törenlerde ve şifa için kullanılmış. Diş ve kemik yapımızdan, beyinde nöron gelişimine kadar faydaları olduğu söyleniyor. Çikolata latincede “tanrıların yiyeceği” anlamına geliyormuş. Rivayete göre çikolata tarihte zaman zaman katı kurallı gruplar tarafından farklı inanışlar nedeniyle yasaklanmış, Aztekler çikolatanın afrodizyak olduğunu düşünmüşler. Bu nedenle, içinde çikolata olan tüm yiyecekleri kesin bir biçimde kadınlara yasaklamışlar. Bu derece bağımlısı olunan dayanılmaz aroması ve eşsiz görüntüsü karşısında çikolataya servet değerinde paralar ödenmekte ve çikolata değil sanki mücevher alıyor hissine kapılırsınız. Bu yazımda National Geographic gezginlerinden Nathaniel Lande ve Andrew Lande‘nin  belirlediği dünyanın en kaliteli ve en iyi tasarımlara sahip çikolatalarından bahsedeceğim.

1.CHOCOPOLOGIE

Fiyatı : 8035 TL

Siparişle hazırlanan bu çikolata %70 oranında Valhrona kakaosuyla yapıldığı için servet değerinde.

pdp-_0011_Chocopologie-Products-26_cf6fe872-5b93-49c9-87f9-f3a22aba4c88_large2.WİSPA ALTIN PAKETLİ ÇİKOLATA

Fiyatı: 4721 TL

Wispa’nın bu denli pahalı olmasının sebebi altın kaplama pakete sahip olmasıdır.

Dishes-and-beverages-which-have-gold-93. KAKAO GURME ROYAL KOLEKSİYONU

Fiyat: 3625 TL

Bu kutuda dünyanın en kıymetli ve en süslü 12 çikolatası bulunmaktadır. 4’ü saf altın, 4’ü saf gümüş, 4’ü de pırlanta kaplıdır.

en-pahali-on-cikolata-bilmiyorsan-64. NOKA

Fiyatı: 2640 TL

Dünyanın 2. en pahalı çikolatası ünvanını elinde bulunduruyor. %75 oranında tek-kaynaklı saf kakao bulunduruyor. Özelliği hiçbir şekilde bir katkı maddesi veya vanilya içermemesi.

noka-riedel-experience_485. DELAFEE

Fiyatı: 1560 TL

Altını seven bayanlar için edial bir çikolata, çünkü 24 ayar yenebilir altın yapraklarından elde edilmiş. İçeriğindeki diğer maddeler şeker, hindistan cevizi yağı, kakao yağı, süt tozu ve vanilya.

delafee-edible-gold-chocolate_1-copy6. RICHART

Fiyatı: 371 TL

Kendisini öncelikle tasarım firması ikinci olarak çikolata firması olarak ilan ediyor.. Tasarıma gösterilen özen tüm pazarlama ve ambalaj malzemelerine ve ürünlerin kendisine gösteriliyor. RICHART, kuyumcuya benzeyen satış yerlerinde satılıyor. Ayrıca RICHART’ın lüks kıyafetleri ve mücevherleri hatırlatan katalogları bulunuyor. Ürünlerin fotoğrafları sanat veya mücevher gibi kataloglarda sergileniyor.

chocolate-vault_1-1-copy7. GODİVA

Fiyatı: Kilosu 362 TL

Menşei Belçikadır. Hatırlatmak gerekir ki 2007 yılı sonunda Godiva, Ülker’in de sahibi olan Yıldız Holding ‘in bünyesine katılmıştır. godiva_signature_chocolate_truffles_12pc8p3oz__28213.1385073717.1280.1280        
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir