Cif'ten müsilaj temizliğine destek

“Temizken Güzel” projesi kapsamında Eminönü, Kadıköy ve Karaköy sahiline dokuz ay önce yerleştirdiği 20 Çöpkapar’ın müsilaj temizliği de yapabilmesi üzerine Cif, 5 yeni Çöpkapar’ı daha denize indiriyor. Yüzey atıklarını temizlemesi için İstanbul Boğazı’na yerleştirilen Cif Çöpkapar’ların filtreleri de özel olarak müsilaj temizliğine uygun hale getirildi.

2020 yılı Eylül ayında İstanbul Boğazı yüzeyindeki atıkların temizlenmesi için Kadıköy, Eminönü, Karaköy sahillerine “Cif Çöpkapar” isimli atık toplama ünitelerini yerleştiren Cif, ünitelerin müsilaj temziliğine katkı sağlaması üzerine harekete geçti. Cif Çöpkapar’ların daha etkili müsilaj temizliği yapabilmesi için özel filtre kullanmaya başlayan marka aynı zamanda ileri bir tarih için planlanan 5 yeni Cif Çöpkapar’ı da daha erken bir dönemde denize indiriyor. Böylece 25 adet Cif Çöpkapar Marmara Denizi’nden kesintisiz olarak yüzey müsilajı temizleyerek müsilajın deniz tabanına çökmesinin önüne geçecek.

Marmara Denizi’ndeki Cif Çöpkapar sayısını artırarak müsilajla mücadeleye destek vermek isteyen kurumlarla işbirliğine olumlu baktıklarını belirten Unilever Türkiye Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Leyal Eskin Yılmaz, “Temizken Güzel” projesi kapsamında İstanbul Boğazı’ndaki kirlilikle mücadeleye destek vermek için dokuz ay önce Eminönü, Karaköy ve Kadıköy sahillerinde denize yerleştirilen 20 Cif Çöpkapar ile bugüne kadar 13 ton atık toplandı. Yüzey atıklarını yakalamak üzere tasarlanan Cif Çöpkapar’ların deniz yüzeyinde oluşan müsilajı da temizlediğini fark edince filtrelerini de değiştirerek; her bir ünite için günlük 15 kilograma kadar müsilaj toplama kapasitesine erişti. Çöpkapar’lar deniz düzeyindeki müsilajı toplayarak deniz tabanına inmesine engel oluyor." dedi.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=Uw50deiPfxk&ab_channel=CifT%C3%BCrkiye[/embed]

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir