Chipotle, Geri Dönüştürülmüş Avokadolarla Boyanmış Kıyafetlerini Satışa Sundu

Chipotle, organik pamuktan üretilmiş ve geri dönüştürülmüş avokadolarla boyanmış bir Chipotle Goods adında bir kıyafet serisi çıkarıyor. ChipotleGoods.com'da satışa sunulan her iki cinsiyete de uygun bu koleksiyon, kot ceketlerden kişiselleştirilmiş tişörtlere kadar birçok ürün içeriyor. Ürünlerin bazılarını Chipotle'ın üniforma ortağı Loomstate üretiyor.

Koleksiyondan elde edilen kar, sürdürülebilir modayı ve sürdürülebilir tarımı geliştirmeye odaklanan şirketlere destek için kullanılacak. Chipotle Rewards üyeleri, email üzerinden paylaşılan bir şifre ile koleksiyonu herkesten önce satın alabilirler. Şirket, üyelerin ürünleri bir gün önce satın almasını mümkün kılıyor ve bu kişilere özel erişim sağlayarak programına kaydolmanın değerini gösteriyor. 5 Ağustos'ta Chipotle; kişiselleştirilmiş ürünleri tanıtacak olan Avani Gregg, Natalie, Mariduena, SpencerX, DevonOnDeck  gibi influencerların ev sahipliğinde online alışveriş mağazasını tanıttı.

https://pazarlamasyon.com/corona-virusu-olduren-antiviral-kotlar-yakinda-satisa-cikabilir/

Hızlı giyim ve hızlı yeme kültürünün sıklıkla çevreye zarar vermekle ilişkilendirildiği böyle bir zamanda, Chipotle Goods serisinin organik ve geri dönüştürülmüş ürünleri, restoran zincirinin geri dönüşüme olan bağlılığıyla fark yarattığını göstermesi için iyi bir fırsat olarak görülüyor.

Corona virüs salgını hala birçok tüketicinin ve işletmenin öncelikli gündemiyken, bu sağlık krizi tüketicilerin ilgisini kamu yararını gözeten ve sosyal/toplumsal sorunları çözmek için harekete geçen markalara yoğunlaştırdı. Salgın aynı zamanda pazarlamacıların, markaları gelecekteki felaketlere karşı koruyucu bir pozisyonda konumlandırmaları gerektiğini idrak etmelerini sağladı. Chipotle'ın yapmaya çalıştığı gibi, küresel ısınmaya karşı sürdürülebilirliği benimsemek bu yollardan biri.

Chipotle, basın toplantısında 2012'den beri Global Organik Tekstil Standart pamuğunun en büyük alıcısı, aynı zamanda dünya çapında en büyük avokado alıcısı olduğunu açıkladı. Restoranlarında her yıl 300 milyon avokado arttığını ve bunların kıyafetlerde kullanılan bitki bazlı bir mürekkep oluşturmak için geri dönüştürüldüğünü söyledi.

Chipotle, markalı ürünler de dahil olmak üzere, e-ticarette ikiye katlayan markaları takip ediyor. Örneğin Popeyes, Beyonce'nin Ivy Park'ından esinlendiği bir seri çıkardı; McDonald's ise kendi markalı ürünlerini satıyor. Bu platformlar, şirketlerin pandemiden sonra artan online alışveriş alışkanlıklarıyla birlikte, değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve pazarlama stratejilerini belirlemek için veri toplamasına olanak sunuyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir