Chevrolet'in WhatsApp'ta oynanabilen yarış oyunu: Zap Racing

ABD merkezli bir otomobil şirketi olan Chevrolet, WhatsApp üzerinden oynanabilen farkındalık yaratan yarış oyunu Zap Racing'i tanıttı.

Geçtiğimiz gün ABD merkezli bir otomobil şirketi olan Chevrolet, WhatsApp üzerinden oynanabilen yarış oyunu Zap Racing'i tanıttı. Piyasaya sürdüğü yarış oyunuyla Chevrolet, sürücüleri araç kullanırken mesajlaşmamak konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Ünlü otomobil şirketinin oyunun oynanacağı platform olarak WhatsApp'ı seçmesinin nedeni, kullanıcılara, mesajlaşırken aynı zamanda araba kullanmanın ne kadar zor olduğunu ve tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini göstermek. 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chevrolet (@chevroletbr)'in paylaştığı bir gönderi

WhatsApp kullanıcılarının, yarış oyunu Zap Racing'i oynayabilmeleri için, oyuna özel oluşturulan hesapla iletişime geçmeleri gerekiyor. Kullanıcıların, oluşturulan hesaba mesaj göndermelerinin ardından oyunun nasıl oynandığına dair bilgilendirici bir mesaj geliyor ve ardından yarış başlıyor. Şu anda sadece Brezilyada aktif olarak oynanabilen yarış oyunu, 'D' ve 'E' tuşları kullanılarak yön verilen bir arabanın kademeli olarak hızlanmasıyla başlıyor. Tabii ki oyunda rekabet edeceğimiz bir faktörün olması gerek, Zap Racing'de ise bu faktör karşınıza çıkan engeller ve hız. 

Kullanıcılara oyun sırasında gelen her mesaj dikkatlerini dağıtacağından, bu faktör Zap Racing'i olduğundan daha zor kılıyor. Otomobil markası Chevrolet, geliştirdiği bu yöntemle, araba kullanırken mesajlaşmanın dikkat dağıtıcı bir eylem olduğunu gösteriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir