ChatGPT'ye yeni özellik: Dosya yükleyip düzenleyebileceksiniz

ChatGPT ile artık dosyalarınızı düzenleyebilecek ve analiz edebileceksiniz.

OpenAI, ChatGPT'yi geliştirme çalışmalarına devam ediyor. ChatGPT'ye eklenen son özellik, kullanıcıların dosya yükleyebilmelerini ve yükledikleri dosyaları yapay zeka ile düzeltme ve analiz etmelerini mümkün kılıyor. Henüz test aşamasında olan özellik, kullanıcılara daha fazla zaman kazandıracak gibi duruyor.

Dosya yüklemek ne işe yarayacak?

ChatGPT Plus kullanıcıları için sunulan bu özellik, kullanıcıları yükledikleri dosyada yapay zeka ile değişiklik yapabilmelerini mümkün kılıyor. Örneğin, elinizde bulunan bir PDF dosyasında ChatGPT dokunuşu için artık "kopyala-yapıştır" işlemlerine gerek kalmayacak. Tüm dosyanızı, ChatGPT üzerinde düzenleyebileceksiniz.

Yeni eklenen özellik sadece bununla sınırlı kalmıyor. Dosya yükleme özelliği, görseller üzerinde de değişiklik yapılmasını mümkün kılıyor. Örneğin, ChatGPT'ye yüklediğiniz bir PDF dosyasında yer alan görseli, verdiğiniz komutlarla şekillendirebiliyorsunuz. Photoshop gibi uygulamalara gerek kalmadan, sadece metinsel komutlar ile görselleri istediğiniz biçimde değiştirebiliyorsunuz.

Kullanıcıların heyecanla beklediği özelliğin ne zaman beta sürümünden çıkacağına ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir