ChatGPT otomobil dünyasına adım atıyor!

ABD merkezli Otomotiv devi General Motors, gücünü OpenAI’ın yapay zeka destekli dil modeli ChatGPT'den alacak yeni bir sanal asistan üzerinde çalışıyor.

Son zamanlarda ortaya çıkan yapay zeka araçları arasında en çok kullanılanlardan birisi OpenAI’ın yapay zeka destekli dil modeli ChatGPT. Makale yazabilen, kod dizilimleri oluşturabilen ve sizle bir insan gibi sohbet edebilen ChatGPT, General Motors ile otomobil dünyasına adım atıyor. ABD merkezli Otomotiv devi General Motors'un, otomobillerde kullanılmak üzere yeni bir sanal asistan üzerinde çalıştığı aktarıldı. Otomobil üreticisinin yeni asistanı, gücünü OpenAI’ın yapay zeka destekli dil modeli ChatGPT'den alacak.

Sürücünün ilk yardımcısı ChatGPT olacak

General Motors'un yazılım ve işletim sistemlerinden sorumlu başkan yardımcısı Scott Miller, konuyla ilgili bazı ayrıntıları onayladı. Örneğin, aracın lastik basıncının düşmesi veya lastiğinin patlaması durumunda sesli asistan sürücüye ne yapması gerektiğini ve lastik değişimini nasıl gerçekleştireceğini detaylı bir şekilde açıklayabilecek.

general-motors

Ayrıca, sistem gösterge panelinde belirli bir uyarı sinyalinin ne anlama geldiği veya gerekirse servis randevusu almanız konusunda sürücülere yardımcı olabilecek. Kullanıcılar sesli komutlarıyla sanal asistandan yardım alabilecekler. General Motors'un otonom sürüş teknolojilerine odaklanan kolu Cruise'in otonom sürüş teknolojileri geliştirmek için Microsoft’un Azure platformunu kullandığını belirtmekte fayda var.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazarlamasyon (@pazarlamasyoncom)'in paylaştığı bir gönderi

General Motors'un sesli asistanının ne zaman kullanıcılara sunulacağı hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Microsoft ile yapacağı iş ortaklığı ile General Motors, sürücülerin ChatGPT'nin sahip olduğu bilgilerden yararlanmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir