ChatGPT'nin şirketlere özel versiyonu geliyor

ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI, dil modelinin şirketlere özel versiyonu ChatGPT Enterprise'ı duyurdu.

Son dönemde, ChatGPT şirketlerdeki çalışanlar arasında sıklıkla tercih edilen bir araç haline geldi. Bu etkileyici dil modelinin fikir üretimi, hızlı bilgi erişimi, belge hazırlama, metin düzenleme ve hatta müşteri destek hizmeti gibi geniş bir yelpazede kullanım çeşitliliği sunması, çalışanlar tarafından tercih edilirliğini artırıyor. ChatGPT'nin geliştiricisi OpenAI, hem şirketlerin daha spesifik ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak hem de kendisi için yeni bir gelir modeli oluşturmak adına ChatGPT Enterprise'ı duyurdu. Bu yeni sistem hakkında OpenAI, "Kurumsal düzeyde güvenlik, sınırsız ve yüksek hızlı GPT-4 erişimi, genişletilmiş bağlam / girdi pencereleri ve çok daha fazlası bir arada. Önümüzdeki birkaç hafta içinde mümkün olduğunca çok sayıda işletmeyi sisteme dahil edeceğiz” açıklamasında bulundu.

ChatGPT'nin faaliyet göstermeye devam edebilmesi için her gün 700 bin dolar harcadığı iddia edilen OpenAI, ChatGPT Enterprise ile kendisine yeni bir gelir modeli oluşturacak gibi görünüyor. Şirket, yeni sistemin işletmeler için çeşitli avantajlar sunacağını vurgulayarak, "Bugün hemen her göreve yardımcı olan, kuruluşunuz için özelleştirilmiş ve şirket verilerinizi koruyan bir iş dünyasına özel yapay zeka asistanına doğru bir adım daha atıyoruz. Biz başından bu yana yapay zekanın çalışma hayatınızın her yönüne yardımcı olabileceğine ve ekipleri daha yaratıcı ve üretken hale getirebileceğine inanıyoruz.” dedi. 

ChatGPT Enterprise'ın ilk kullanıcıları belli oldu

OpenAI, şimdiden bu yeni sistem için oldukça yoğun bir taleple karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Şirket, ChatGPT Enterprise'ın ilk kullanıcıları arasında, Block, Canva, Carlyle, The Estée Lauder, PwC ve Zapier gibi önemli şirketlerin olduğunu açıkladı. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir