ChatGPT'nin rakibi Anthropic, iOS'ta ücretsiz bir uygulama olarak yer alacak

ChatGPT'nin rakibi Anthropic artık yalnızca web sitesinden değil uygulamalardan da ulaşılabilecek. iOS için geliştirilen uygulamanın ekipler için özel bir versiyonu da bulunuyor.

Yapay zekâ denildiğinde akla ilk gelen model ChatGPT olsa da OpenAI'nin ChatGPT'si üretken yapay zekâ oyunundaki tek oyuncu değil. Eski OpenAI araştırmacıları tarafından kurulan araştırma ekibi olan Anthropic şu anda ChatGPT'nin en iddialı rakibi. Chatbot modeli, yeni metil oluşturma özelliği, tercümanlık ve görüntüleri analiz edebilme gibi özellikleri bulunan Anthropic, ücretsiz bir uygulama olarak iOS'ta yer almaya başlayacak.

Claude, ChatGPT'ye kıyasla uzun biçimli içerik oluşturmada gerçeklere dayanan doğruluğa odaklanması ve daha az yanlış bilgi içermesiyle dikkat çekti. Aslında Claude 3 modeli, karmaşık görevlerin üstesinden gelmede GPT-4'ü geride bırakması , daha verimli olması ve uygun fiyatlı olması nedeniyle Mart ayında haberlere çıkmıştı. Daha önce yalnızca bir web arayüzü üzerinden erişilebilen Claude chatbot, artık iPhone ve iPad kullanıcılarının elinin altında olabilecek.

Anthropic, iş ekipleri için üretkenliği artırmayı hedefleyen özel olarak tasarlanmış, ayda 30 ABD dolar tutarında bir ekip planı da başlattı. Burada ekipler Claude 3 model ailesinin gelişmiş özelliklerinden faydalanabilecekler. GPT-4 modelinden daha çok beğenilen uygulamanın böyle bir ücretli versiyonun bulunması da ayrıca beğeni topladı çünkü uygulama OpenAI gibi içerik farklılığını değil yeni bir özelliğini satışa sunuyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir