ChatGPT’deki hataları bulanlara para ödülü

OpenAI, ChatGPT’deki hataları bulanlara 200 dolardan 20 bin dolara kadar para ödülü verecek.

OpenAI, ChatGPT'deki olası hataları tespit etmek için bir adım atarak "Hata Ödül Programı"nı başlattı. Teknoloji meraklılarından araştırmacılara kadar herkese açık olan program, OpenAI'ın sistemlerindeki açıkları bildiren kişiler 200 ile 20 bin dolar arasında para ödülü kazanma şansı sunuyor.

Geçtiğimiz ay yaşanan gizlilik ihlali olayından sonra bu programı başlatarak mahremiyet ve güvenliğe önem verdiğini gösteren OpenAI, yapay zekâ sistemlerinin güvenliğini sağlamak için araştırma ve mühendislik alanında büyük yatırımlar da yapıyor. Bu programın sistemdeki açıkların tespit edilebilmesi için önemli bir araç olacağına inanılıyor.

OpenAI, güvenlik araştırmacıları, etik korsanlar ve teknoloji meraklılarının sistemlerindeki güvenlik açıklarını tespit etmelerine yardımcı olmaya davet ederek şeffaflık ve işbirliğinin önemine dikkat çekti. Bu programın ne kadar etkili olacağı ise zamanla belli olacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir