Cedi Osman, Elazığ’daki Depremzedeler İçin Sosyal Medyanın Gücünü Arkasına Aldı

Geçtiğimiz hafta milli basketbolcumuz Cedi Osman, Elazığ’daki depremde mağdur olan vatandaşlarımızı destelemek amacıyla çıkacağı bir maç öncesi Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Cedi Osman “Bu akşam oynayacağımız Cleveland Cavaliers-Chicago Bulls maçında atılacak her 3 sayılık basket için Elazığ'daki depremin mağdurlarına 100 dolar bağışta bulunacağım. Haydi, atabildiğimiz kadar atıyoruz.” şeklinde herkesi bir araya getiren bir tweet paylaştı.

https://twitter.com/cediosman/status/1221099084750213120?s=20

NBA takımlarından Cleveland Cavaliers'ta oynayan Cedi Osman'ın Elazığ'daki depremin mağdurları için sosyal medyada yaptığı başlattığı kampanya kısa zamanda büyük ilgi gördü. Cedi Osman ve takım arkadaşı Larry Nance maçta atılan 25 üçlük basket için toplam 10 bin dolar bağışladı, kampanya kapsamında ise Elazığ’daki depremzedeler için tam 385 bin lira yardım toplandı.

Cedi Osman NBA’de Chicago Bulls ile oynayacakları maç öncesinde başlattığı kampanya ne kadar iyi niyetli olsa da bir şekilde tepki de çekti. Elazığ'daki deprem mağdurları için tüm iyi niyetlerle yürütülen ve kısa sürede depremzedelere merhem olacak yüksek bir tutar toplanan yardım kampanyası sonrası Twitter’dan ünlü sporcuya tutar ile ilgili şaşırtan yorumlar gelmeye başladı. Cedi Osman iyi niyetle yürüttüğü bu kampanyayı zedelemek için bağış miltarını açıkça yazdığı için gösteriş yaptığını iddia edenlere cevabını yine kampanyayı başlattığı Twitter’dan üzerinden verdi.

“Yazılanların bir kısmını üzülerek okudum. Ben her türlü yardımı hep gizli yapıyorum. Bu sefer amaç özellikle gizli olmaması. Belki iki takımdan birileri katılır, fazla bağış olur. Ülkemizdeki depreme dikkat çekmiş oluruz, fena mı olur? Bu kadar nefret iyi değil..."

https://twitter.com/cediosman/status/1221110828834992131?s=20

Cedi Osman'ın bu anlamlı kampanyasına paylaşımına aralarına Arda Turan, Işıl Alben, Nuri Şahin ve Yusuf Yazıcı gibi birçok ünlü sporcumuzun da bulunduğu bir çok isim destek verdi. Ek olarak Yemek Sepeti kurucusu Nevzat Aydın da Cedi Osman'a destek verdi ve kampanya giderek büyüdü. Spor, sanat ve iş dünyası Cedi Osman sayesinde, Elazığ’daki depremzedeler için tek yürek oldu.

https://twitter.com/cediosman/status/1221290895233953793?s=20

Cedi Osman'ın başlattığı kampanya sonrası vatandaşlar AFAD aracılıyla Elazığ’daki depremzedelere yarımda bulunmaya devam etti. Siz de DEPREM yazıp 1866'ya SMS atabilir ve bağışta bulunabilirsiniz.

https://twitter.com/FOXSportsCLE/status/1221282432495820801?s=20

Sosyal medyanın gücünü en iyi şekilde gösteren bir örnek bu. Zamanı gelince elimizi taşın altına koymak, zor zamanları kolaylaştırmak için çevremizden ve sosyal medya kanallarımızın gücünden yararlanmak, fark yaratmak işte böyle bir şey! Baltalamalar illa ki olacak biz bu ülkede bunu huy edindik. Tüm acımasız eleştirilere kulak tıkayıp, iyi ne varsa ona koşmalıyız.

Kaynak: Sputnik

Kariyer
Mavi kedi evleriyle patili dostları koruyor

Marka, "Miav" kedi evleriyle de hayvanları korumaya devam ediyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir