Carrefour'dan Instagram Rekortmeni Yumurtaya: "Tek Yumurta Yavan Olur" Paylaşımı

Instagram'ın en çok beğeni alan fotoğrafının bir yumurta fotoğrafı olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Kimliği belirsiz “world_record_egg” hesabı tarafından paylaşılan yumurta fotoğrafı şu anda neredeyse 45 milyon beğeniye ulaşmış durumda.

Markalar ve ajanslar bu fırsatı kaçırmayıp yumurtaya göndermeli paylaşımlar yapmaya başladılar. Global markaların paylaşımlarının yanı sıra Türkiye'de de markalar en çok beğeni alan yumurta üzerinden gerçek zamanlı iletişim çalışmaları yapıyor.

Dün Ogilvy ajansının Marshall için yaptığı paylaşımı da sizlerle paylaşmıştık. Marshall Instagram hesabınan "Başka bir açıdan bakarsak, dünyanın en çok like alan rengi." şeklinde bir metinle yumurtanın renk kodunu paylaşmıştı.

Yumurta diyince Türklerin aklına ilk ne gelir? Tabii ki sucuk. Carrefoursa da yumurtanın sucuksuz gitmeyeceğine dair bir Instagram paylaşımında bulundu. Kaydırmalı olarak paylaştığı postta yumurta ile domates ve yumurta ile patates de görüyoruz.

https://www.instagram.com/p/BsnvavVDFL0/?utm_source=ig_web_copy_link

Carrefour'un yaratıcı gönderisinin altına Vivident Türkiye ise "Sucuklu yumurtadan sonra; ferah mı ferah bir Vivident iyi gider! 🍳" yorumunda bulundu.

Vivident Türkiye aynı zamanda bu yorumunu Twitter hesabından da paylaştı ve tweeti sabitledi.

https://twitter.com/Vivident_Tr/status/1085200279455313920

Carrefour'un paylaşımı takipçiler tarafından oldukça beğenildi, Vivident de kendisine açılan ortayı gole çevirmiş diyebiliriz... Markaların birbirlerine yaptıkları yorumlar veya göndermeler hem sektörü hareketlendiriyor hem de takipçilere yaratıcılık şöleni sunuyor. Böyle hareketlerin devamını diliyor, Carrefour ve Vivident'i de tebrik ediyoruz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir