Çalışanlarına en yüksek maaş veren teknoloji şirketleri belli oldu [Araştırma]

Google ve Meta'da çalışan mühendisler, Apple, Amazon veya Microsoft'ta çalışanlara kıyasla daha fazla kazanıyorlar.

Teknoloji şirketlerinde çalışanlar için anonim bir forum olan Blind, Big Tech'ler (Google, Amazon ve Meta gibi büyük ölçekli ve küresel etkiye sahip olan teknoloji şirketleri) arasında en yüksek maaş ödeyen şirketler üzerinde detaylı bir inceleme yaptı. Küresel çapta öncü konumda bulunan teknoloji devlerinde çalışanlardan elde edilen verileri derleyen Blind, en yüksek maaşları sunan şirketleri sıraladı. Yapılan araştırma, Google ve Meta'nın, yazılım mühendislerine diğer Big Tech şirketlerinden daha yüksek maaş ödeme eğiliminde olduğunu ortaya koydu.

Blind tarafından ortaya konan verilere göre, Big Tech şirketlerinde en iyi koşullara sahip olan firma Meta. Araştırmada, Meta'nın diğer teknoloji devlerine kıyasla, başlangıç aşamasındaki bir mühendise daha yüksek maaş ödediği belirtiliyor. Ayrıca, Meta'da çalışan bir mühendisin, diğer şirketlerde aynı pozisyonda çalışan mühendislere kıyasla, daha hızlı terfi ediyor.

Başlangıç aşamasında en yüksek maaş veren BigTech şirketleri

1) Meta

2) Google

3) Amazon

4) Microsoft

5) Apple

blind-1

Yapılan araştırmaya göre Microsoft, çalışanlarına diğer şirketlerden daha fazla iş kolu sunuyor. Microsoft böyle bir avantaja ship olsa da, maaş konusunda rakiplerinden geride kalıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir