Burger King'ten Küçük İşletmelere Sosyal Medya Yöneticisi Desteği

Yaşadığımız pandemi sebebiyle, herkes gibi küçük işletmelerin de oldukça zorlandığı bir dönemde olduğunu biliyoruz. Üstelik sadece bulunduğumuz bölgeyle sınırlı değil bu durum. Ülkelerin hemen hemen hepsinde küçük işletmeler ayakta kalabilmek için çok zorlanıyor. Geçtiğimiz günlerde ise Burger King Fransa'nın, bu durumu göz ardı etmeyip küçük işletmelere destek olmak amacıyla hazırladığı kampanyayı sizlerle paylaşmıştık.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-musterileri-icin-emlak-portali-acti/

Bu kez ise yine kreatif reklam ajansı Buzzman ile bir kampanya hazırlanan kampanyanın adı: CM Donation. Belçika'da aynı amaçla hazırlanan bu kampanya kapsamında Burger King, kendi sosyal medya yöneticilerini, bir hafta boyunca küçük işletmelere destek olmaları için ödünç vereceğini duyurdu.

Restoranların sosyal mecralarda ne yapmak istediklerini anlatan bir yorum bırakmaları karşılığında, kendi sosyal medya yöneticilerinin yardımcı olabileceğini paylaştı. Ortaya çıkan yorumlarla #BKlendsoutitsCM etiketi oluşturuldu. Burger King, kampanyanın bir hafta süreceğini aynı zamanda bunun bir Noel hediyesi olduğunu söyledi.

Yapılan paylaşımların yanı sıra dikkat çeken bir diğer durum ise Burger King'in en büyük rakibi McDonalds'a da gönderme yapması oldu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir