Burger King'ten Geleceğe Gönderilen Whopper

Pandemi nedeniyle gelecek kavramı hiç bu kadar belirsiz olmamıştı. Tüketiciler olarak hepimiz plan yaparken biraz daha düşünür olduk ve uzun vadeli programlarımızı tekrardan gözden geçirmek zorunda kaldık. Özellikle restoranlar pandemiden en çok etkilenen işletmeler oldu.

Her şey bu kadar belirsizken, pandemiden en çok etkilenen restoranlardan biri olan Burger King, pandemi başladığından bu yana çeşitli kampanyalarla oldukça ses getirdi. McDonalds'tan sipariş verin diye başlattığı kampanyayı, sonradan Instagram hesabı üzerinden küçük restoranların reklamlarını yaparak devam ettirdi. Son olarak da ''2020 bir hamburger olsaydı ne olurdu?''diyerek, 2020'nin bitişini kutladı.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-2020yi-temsil-eden-bir-hamburger-yapti/

2021 yılına yeni girdiğimiz şu günlerde ise Burger King, geleceğe yönelik Whopper sipariş edebileceğimiz yeni kampanyasını duyurdu. Burger King, geride bıraktığımız 2020'nin tüm kötü özelliklerine rağmen 2021'de en az bir şeyin iyi olmasını sağlamak için, 2030 yılına kadar sipariş verilebilecek ''Whopper To The Future'ı (Geleceğe Whopper)'' piyasaya sürmeye karar verdi.

https://videopress.com/v/kCq1RRJ1

Fransız Buzzman reklam ajansı ile gerçekleştirilen kampanyada 2020'deki gibi bir trajedi yaşanmadan önce, şimdiden geleceğe Whopper gönderilebileceği ve en azından sizi mutlu edecek bir şeyin var olacağı anlatılıyor. Geleceğe Dönüş filminden esinlenen reklam filminde, hamburgerin tepesinde teknolojik nesneler beliriyor ve hamburgerin istenilen yıla gönderileceği simgeleniyor.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-2020nin-bitmesi-icin-temmuz-ayinda-noeli-kutladi/

Herhangi bir kötü olayın olma olasılığına karşılık 2030 yılına kadar tüm tarihlerde Whopper sipariş edilebilmesi sağlayan Burger King, geçen sene de 2020'nin bir an önce bitmesi için Temmuz ayından itibaren Noel'i kutlamaya başlamıştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir