Burger King'in Yeniden Açılmasına Özel McDonald's Göndermeli Reklam Afişleri

Bildiğiniz üzere pandemi sebebiyle tüm dünyada uzun süredir restoranlar kapalıydı. Kapalı kalan restoranların arasında Burger King, McDonald's gibi fast food devleri de yer alıyordu. Dünyanın normalleşmeye başladığı bu dönemlerde restoranların açılmasıyla birlikte dünya devleri sahnelere etkileyici bir şekilde giriş yapmaya çalışıyor.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-mcdonaldsa-kiralik-tabelalariyla-gonderme-yapti/

Burger King ve McDonald's arasındaki çekişmeli reklam göndermelerini birçoğumuz artık biliyor. Zaman zaman sizlerle paylaştığımız bu haberlere, Burger King restoranların yeniden açılmaya başlamasıyla bir yenisini daha ekledi. Belçika'da müşterilerine kapılarını yeniden açmaya hazırlanan Burger King, “Come and get it back” sloganıyla bir reklam filmi yayınladı. Amaç ise müşterilerine, Burger King restoranlarında unuttukları eşyaları almaya gelebileceklerini anlatmak. Asıl dikkat çekici nokta ise bu reklamda Mc Donald's'ın da yer alması.

Kreatif ajans Buzzman tarafından hazırlanan görsellerde Burger King restoranlarında unutulan eşyalar yer alıyor. Oyuncak tavşan, sırt çantası, şarj kablosu gibi unutulan eşyaların yer  aldığı görsellerin birinde ise dikkatleri çeken bir beyzbol şapkası var.

Tabii ki bu beyzbol şapkasında, McDonald's'ın Golden Arches logosu yer alıyor. McDonald's çalışanlarına ait olan bu şapka ile Burger King, insanlara McDonald's çalışanlarının bile Burger King'e geldiği mesajı veriliyor.

Burger King böylelikle hem müşterilerine geri dönüş eğlenceli bir çağrı yapıyor hem de ezeli rakibi McDonald's'a yeni bir gönderme yapıyor. Siz Burger King'in bu göndermesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce McDonald's bu göndermeye bir karşılık verir mi?

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir