Burger King'den Whopper'ın Doğallığını Vurgulayan Kampanya

ABD’li fast food zinciri Burger King geçtiğimiz şubat ayında ürünlerinin doğallığını vurgulamak amacıyla, ünlü hamburgeri Whopper’ı 34 günlük küflenme testine sokmuş ve bu macerayı 30 saniyelik reklama sığdırmıştı. Küflenen hamburger ile yapay koruyucu içermemenin güzelliğini gösteren Burger King, bu reklam ile D&AD Ödülleri’nde Black Pencil'ın sahibi olmuştu.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-koruyucu-madde-icermedigini-kuflu-hamburgeri-ile-kanitladi/

Küflü Whopper reklamı ile hamburgerinde hiçbir katkı maddesinini yer almadığını vurgulamak isteyen marka bu kez de doğallığı ön plana çıkartıyor ve katkı maddesi içermeyen Whopper'ın tarifini paylaşıyor.

Burger King sınırlı bir süre için değiştirdiği Whopper ambalajlarıyla sadece doğal ürünlerden oluşan Whopper tarifini paylaşıyor ve doğallığın önemini vurguluyor. Şaşırtıcı derecede kısa bir içerikten oluşan listede % 100 ateşte pişirilmiş dana eti, domates, marul, mayonez, ketçap, turşu, soğan ve susamlı ekmek yer alıyor. Ambalajda ayrıca, renklendirici, koruyucu veya yüksek fruktozlu mısır şurubu gibi katkı maddelerinin de Whopper'da yer almadığı yazıyor.

https://pazarlamasyon.com/burger-kingin-mcdonaldsi-hedef-aldigi-6-yaratici-kampanya/

Burger King ayrıca bu kampanya ile beraber yaptığı bir basın açıklamasında, ABD'deki menülerinin % 85'inden tüm katkı maddelerini çıkardıklarını ve 2021 yılına kadar da bunu %100'e çıkaracaklarını söyledi. Son olarak Burger King'in yanı sıra ezeli rakibi McDonald's, Taco Bell, Pizza Hut ve Subway gibi zincir şirketler de son yıllarda menülerinden yapay malzemeleri çıkartmaya başladılar.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir