Burger King'den Çevre Dostu Sürdürülebilir Ambalajlar

Fast food sektörünün önde gelen markalarından biri olan Burger King, plastik atık oluşumuna çok fazla sebep olan ambalajlarının yapısında yeniliğe gidiyor.

Burger King konuyla alakalı olarak; patates kızarmasının konulduğu kutular, plastik çatal, plastik kaşık, plastik bıçak, pipet, içecek kapakları, burger ambalajları ve diğer ambalajlar olmak üzere çok sık kullanılan ürünler için bir eko-paketleme pilot programı başlatıyor.

https://pazarlamasyon.com/burger-kingten-kafa-karistirici-zamanlara-ozel-vegan-burger/

Yapılan basın açıklamasına göre kullanılacak olan yeni ambalajlar, bitki bazlı bir plastikten üretilirken peçete yapımında % 100 geri dönüştürülmüş elyaf kullanılacak. Kızartma kutularında ise yenilenebilir, ağartılmamış, işlenmemiş karton kullanacak ve yeni burger ambalajlarında % 13 ila% 34 oranında kağıt kullanımı azaltılacak.

Burger King İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Başkanı Matthew Banton konuyla ilgili olarak; "Sürdürülebilir ambalaj, Restaurant Brands for Good yolculuğumuzun temel taşlarından biridir ve bu yeni uygulama, bizim için büyük bir fark yaratma fırsatı sunuyor." dedi.

Çok da estetik olmayan bu ambalajlar sayesinde Burger King, ülkede yılda 910 metrik ton sera gazını azaltmayı ve 500 ila 1.500 metrik ton kağıt atığını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Deneme çalışması şimdilik Burge King'in genel merkezinin bulunduğu Miami'de şirkete ait 51 restoran için uygulanacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir