Burger King, Trafikteki Sürücülere Özel Whopper Hizmetine Başladı

Burger King trafikte mahsur kalan sürücüler için özel bir Whopper dağıtım hizmetine başladı.

We believers reklam ajansı ile çalışan Burger King, Mexico City'nin sıkışık bölgelerinde trafikte sıkışmış müşterilere gönderen bir dağıtım hizmeti olan “Traffic Jam Whopper”ı tanıttı.

Gerçek zamanlı trafik veirlerini kullanarak trafikte kalmış sürücülerin karınlarını doyurmak için düşünülmüş bu hizmet etrafta mevcut durumda olduğunda sürücülerin görebileceği pano veya afişler arcılığı ile sinyaller yolluyor. Sürücüler Whopper'larını Burger King uygulaması üzerinden sipariş edebiliyorlar ve bulundukları bölgeye göre teslimat ücretleri değişiyor.

Aklınızda bazı soru işaretleri kalmış olabilir ancak her şey çok zekice düşünülmüş. sürücüler araba kullanırken telefon ile uğraşmasınlar diye sesli komut kullanarak sipariş verilebiliyor ve sipariş durumunu panolardan gözlemleyebiliyorsunuz. Ayrıca kuryeler hareketli olarak takip sağlayarak siparişi buna göre teslim edebiliyor.

https://twitter.com/BurgerKingMX/status/1115751001519214598

Burger King Meksika'da uygulanan bu dağıtım şeklini Los Angeles, Shanghai ve Sao Paulo'da da uygulayacak. Bu uygulamadan sonra restoran uygulamasının indirilme hızı %44 oranında artarken, sipariş hızı da %63 oranında artmış.

İstanbul gibi bol trafikli şehirler için son derece akıllıca bir uygulama çünkü günümüzün yaklaşık 3-4 saatini trafikte geçirebiliyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz uygulamanın Türkiye'de de olmasını ister miydiniz?

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir