Burger King, Sorularını Doğru Cevaplayan Öğrencilere Ücretsiz Whopper Veriyor

Yaratıcı pazarlama kampanyası denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Burger King, bu salgın döneminde bile dikkat çekici kampanyaların altına imzasını atmayı başarıyor. Fast food restoran devi, salgın nedeniyle eğitim aksayan öğrencilere yönelik bir kampanya başlattı.

Adweek'in paylaşmış olduğu habere göre, fast food restoran zinciri, bu hafta boyunca sosyal medya hesaplarında biyoloji ve kimyadan matematik ve edebiyata kadar çeşitli konularda sorular sorarak öğrencilerin bilgilerini sınayacak. Bu soruları doğru cevaplayan kişiler ise ücretsiz bir Whopper sipariş edebilmelerini sağlayan bir promosyon kodu kazanacaklar.

https://youtu.be/TiDI90lpVSQ

Kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler, Burger King uygulamasında bu soruların doğru cevaplarını girerek bir promosyon kodu elde edebiliyorlar. Ancak bu promosyon kodu, Burger King uygulaması aracılığıyla verilen başka bir siparişle birlikte kullanılabiliyor.

Buzzman adlı ajans tarafından hayata geçirilen bu kampanya, 13-18 yaş arası tüketicileri hedeflese de, daha yaşlı Burger King severlerin bu kampanyaya katılmalarını engelleyen herhangi bir kural yok gibi görünüyor.

UNESCO’nun tahminine göre, şu anda dünyadaki öğrencilerin %91’i corona virüsü salgını nedeniyle okullarına gidemiyor ve bu sorun, birçok ülkede uzaktan eğitim sistemiyle giderilmeye çalışılıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir