Burger King "Promosyonculara" Karşı!

Burger King, Facebook üzerinden yaptığı kampanyalarla çok konuşuluyor. Geçmiş yıllarda düzenlediği Whopper Sacrifice kampanyası yüzünden Facebook yönetimiyle arası bozulan marka bu sefer sadece kendi takipçileri üzerine oynuyor.

Hatırlarsanız markanın Whopper Sacrifice kampanyasında 'Bir Whopper için kaç arkadaşını feda edersin?' teması yüzünden Facebook ciddi kayıplar yaşamıştı ve uygulamayı kaldırmıştı. Burger King bu sefer tamamen kendi takipçi sayısı üzerinden oynamayı tercih ediyor. Burger King Norveç yeni kampanyasıyla gerçek Burger King severleri arıyor!

Ülkemizin aksine yabancı ülkelerde yerleşmiş bir promosyon kültürü var. Burger King de bu promosyon avcılarından çok sıkılmış olacak ki düzenlediği mikro sitede bu 'bedavacı'lara resti çekiyor! Eğer gerçek bir Burger King hayranıysanız bedava ürün istemiyor ve yalnızca markanın yanında kalıyorsunuz, bedava ürün talep ettiğinizde ise vay halinize! Marka sayfası tarafından bloklanıyor ve bir daha sayfaya giriş yapamıyorsunuz. Size bir mektup da yollayarak durumunuzu bildiriyorlar.

Marka bu restin sonucunda binlerce takipçisini kaybederken gerçek "Burger Kingçi" algısını da oturtmayı başaracak gibi görünüyor. Sayfa etkileşimi son aylarda hiç olmadığı kadar artmış durumda. Tabii herkesin şikayet için geldiğini sanıyorsanız yanıldığınızı görmeniz için sizi videoyaya alalım:

http://www.youtube.com/watch?v=IGJzkwu7bik#t=68

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir