Burger King, Onur Ayı'nda Satın Alınan Her Ch'King için LGBTQ+ Topluluğuna Bağışta Bulunuyor

Onur Ayı'nda markalar LGBTQ+ topluluğuna destek vermek amacıyla birçok kampanya hazırlıyor. Geçtiğimiz günlerde Red Bull bu ay için özel bir seri hazırlayarak müşterilerine sunmuştu.

Her yıl Onur Ayı'nda farklı bir kampanyayla karşımıza çıkan Burger King, bu yıl da bir kampanya hazırladı. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak ise bu yıl bir markaya gönderme yaparak hazırladı bu kampanyasını. Tavuklu sandviçler üzerine yoğunlaşmış en büyük Amerikan fast food restoran zinciri olan Chick-fil-A'nın, LGBTQ+ karşıtı olduğu bilinen kuruluşlara bağışta bulunması üzerine Burger King, yeni Ch'King tavuklu sandviçinin lansmanı ile bu ay her satışın 40 sentini ABD'deki en büyük LGBTQ+ sivil haklar örgütü olan Human Rights Campaign'e bağışlama sözü verdi.

Bu haberi ise Twitter hesabından paylaştığı bir tweet ile duyurdu. Burger King, bu bağışları pazar günlerinde bile yapacağını söyledi. Bu ise restoranları pazar günleri açılmayan Chick-fil-A'ya başka bir gönderme olduğu düşünülüyor.

https://twitter.com/BurgerKing/status/1400618810571362305

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir