Burger King, Müşterilerini GTA Oyunundaki Şubesinde Ağırlıyor

Sürekli olarak hayata geçirdiği yaratıcı pazarlama kampanyalarıyla adından söz ettiren fast food restoran zinciri Burger King, salgın döneminde de boş durmuyor ve mevcut duruma uygun kampanyalar yapmaya devam ediyor.

Malum, salgın nedeniyle pek çok ülkede fast food restoranları ya tamamen kapalı ya da sadece eve servis yapıyorlar. Şili'de de benzer bir durum mevcut. Ülkedeki karantina dört aydan uzun bir süredir devam ediyor ve durumlar yakında normale dönecek gibi görünmüyor. İşte bu yüzden Burger King Şili, hayranlarının sanal ortamda restoranlarını ziyaret edebilmeleri için bir kampanya hazırladı.

https://vimeo.com/444415032

Burger King Şili, GTA San Andreas video oyununun içerisinde bir Burger King restoranının birebir aynısını modellemeleri için video oyunlarına modlar yapan ve aynı zamanda YouTuber'lardan oluşan "Wena Los Cauro" adlı Şilili grupla iş birliği yaptı. Böylece hayranlar, sanal ortamda da olsa bir Burger King restoranını herhangi bir sağlık riski olmaksızın ziyaret edebilecekler.

Üstelik bu sanal restoranı ziyaret edenler ücretsiz bir Whopper kazanma şansı da yakalayacaklar. Ücretsiz Whopper kazanmak isteyen Burger King hayranlarının restoranı ziyaret ettikleri andan bir ekran görüntüsü alıp bu ekran görüntüsünü Instagram'da #WenaLosBurgers etiketiyle paylaşmaları gerekiyor.

https://pazarlamasyon.com/zoom-arka-planlarini-burger-king-reklam-panosu-yapanlara-ucretsiz-whopper-verildi/

"Burger King'in Sanal Eve Dönüşü" olarak adlandırılan bu dijital reklam kampanyası, Şili'nin başkenti Santiago'da bulunan "Wolf BCPP" reklam ajansı ortaklığında hayata geçirildi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir