Burger King mobil uygulamasında hata bulanları ödüllendiriyor

Burger King mobil uygulamasında hata bulanları ödüllendirecek bir kampanyaya imza attı.

Eğer vaktinizin bir kısmını bilgisayar ya da konsol oyunlarına ayırıyorsanız, bazı oyunlarda zaman zaman bir şeylerin olması gerektiği gibi olmadığına şahit olmuşsunuzdur. Oyun dünyasında 'Bug' şeklinde geçen bu durum oyuncular arasında ne kadar komik görünse de aslında bir yazılım hatasından ibaret. Kısacası bir bilgisayar programının veya yazılım sisteminin yanlış veya beklenmeyen bir sonuç üretmesine ve istenmeyen şekillerde davranmasına neden olan bir hata. Yazılım hatalarının en eğlenceli hali olan bug'ları birçok oyuncu özel olarak bulmaya çalışabilir. İçinde merak duygusu barındıran bu arayış son derece eğlenceli yazılım hatalarıyla son bulur. Peki bug'lar bir reklam kampanyası olarak kullanılabilir mi?

Burger King, oyuncuların oldukça ilgisini çekecek bir kampanyaya imza attı. “Burger Glitch” olarak adlandırılan kampanya, Brezilya'daki tüketicileri Burger King uygulamasında hata bulmaya teşvik ediyor. Özellikle oyuncuları hedef alan kampanya, hedeflediği kitlenin ilgisini kolayca çekebilecek yönde. Fast-food zinciri hazırladığı kampanyayı, reklam ajansı tarafından yayınlanan bir video ile duyurdu.

Fast-food zinciri, oyuncuları Burger King mobil uygulamasındaki hataları bulmaya teşvik etti ve başarıp #bugking etiketi ile sosyal medyada paylaşanlara özel avantajlar ve indirimler sağlayacaklarını duyurdu. Oyuncuların uygulama içinde hata bulmaları için ise içinde çok fazla köfte veya patates bulunan Whopper'ın "hatalı versiyonlarını" sunuyor. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir