Burger King, McDonald's'ın Müşterilerini Kaçırarak Kendisine Yönlendirdi

Burger King'in rakiplerine hele ki en büyük rakibi McDonald's'a karşı elinde bir koz olup da kullanmadığını hiç gördüğünüz mü? Her fırsatta kendisine bir sataşma fırsatı yaratan Burger King'in fırsat bu kez ayağına geldi.

Almanya'da yeni vizyona giren ‘It Chapter 2‘ ismindeki film palyaçolarla alakalı bir korku filmi. Burger King'in bu yaptığı, McDonald's'ın maskotu olan paylaçoya yönelik 2017'deki "Asla Bir Paylaçoya Güvenme" kampanyasının devamını gibi olmuş.

https://pazarlamasyon.com/burger-kingten-mc-donaldsa-asla-bir-palyacoya-guvenme/

Burger King bu kez de #EscapeTheClown uygulaması ile McDonald's'ın müşterilerini hedef alarak kişileri hızlıca en yakın Burger King'e ulaştırmayı hedeflemiş.

Coğrafi hedefleme kullanarak Facebook veya Twitter’dan McDonald’s müşterilerine ulaşan Burger King, bu kişileri sinema dergisi aracılığı ile kendi uygulamasına yönlendiriyor. Uygulamada ‘Escape The Clown’ düğmesine bastıktan sonra kırmızı bir balon, Whopper’ı bir sente alabilecekleri şekilde kendilerine sunuyor.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=Jh21gFFjiu8

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir