Burger King Maskotu Erkeklerin Sağlığına Dikkat Çekmek İçin Tıraş Oldu

Burger King sonu gelmeyen yaratıcı reklam kampanyalarına devam ediyor. Bu kez de erkeklerin sağlık konularına dikkat çekmek için oluşturulmuş Movember Yardım Fonu'nu desteklediğini reklam kampanyası ile gösterdi.

Movember erkeklerin sağlık problemlerine dikkat çekmeye çalışan bir yardım fonu. Bu yardım fonu için erkekler kasım ayı boyunca bıyıklarını uzatıyorlar. Burger King'in maskotu olan kralın zaten uzun sakallarıyla birlikte bıyıkları da vardı. Bu yüzden dikkat çekmek için yapabileceği en iyi şey onları kesmek oldu. Böylece kralı ilk kez tıraş olmuş şekilde gördük.

Code and Theory ajansı bu adımla aynı zamanda #KingstacheChallenge isminde bir kampanya da başlattı. Bu kampanya ile erkekleri cesaretlendirmek isterken aynı zamanda kampanyanın sosyal medyada duyulmasını ve paylaşılmasını da sağlamış oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=VUq8b3GKdek

Burger King'in Kuzey Amerika Başkanı Alex Macedo, "Bu davaya olan desteğimizi göstermekten gurur duyuyoruz ve insanların maskotumuzu sakalsız görüp eğlenmelerinden çok memnunuz." Dedi.

Burger King son zamanlarda yaptığı yaratıcı kampanyalarla reklam dünyasında adından sıkça bahsettiriyor.Hatırlarsanız yakın bir zamanda da McDonalds'a göndermeli Halloween reklam filmi ile gündeme gelmişti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir