Burger King, İş Arayan Gençlerin CV'lerini Restoranlarında Sergiledi

  • Birleşik Krallık'ta 21 bin "ücretsiz çalışan" bulunuyor. Bu çalışanların hepsi, Y kuşağı stajyerlerden oluşuyor ve bu gençler, ücretli bir iş sahibi olabilmek için mücadele ediyorlar.
  • Bu yüzden Burger King "En Ateşli CV" kampanyası kapsamında, tepsilerin üzerine Burger King ürünlerinin tanıtımını yapan reklam afişleri yerine, iş arayan Y kuşağı gençlerin CV'lerini yerleştirdi.
  • Bazı Burger King restoranlarının çevresinde, iş arayan gençlerin yetenekleriyle ilgili alanlarda faaliyet gösteren şirketler yer alıyordu. Bu şirketlerden bir şeyler yemek için Burger King'e gelen çalışanlar, bu sayede gençlerin CV'lerine göz atabileceklerdi.
  • İlgili Yazı: Burger King'den Starbucks'a Sataşan Kahve Kampanyası

Malumunuz işsizlik, uzun yıllardır ülkemizin en büyük problemlerinden biri. Sokaklar, üniversite mezunu işsiz gençlerle dolu. Ancak ne yazık ki, son dönemde ekonomimizin kötüleşmesine paralel olarak yaşanan işten çıkarmalar sonucunda çok daha fazla genç işsiz kaldı. Yeni bir işe giren gençlerin büyük bir kısmının ise pek de iyi çalışma koşullarına sahip olmadıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

https://youtu.be/yY9-IMIxEDg

Aslında bu konuya başka bir açıdan bakacak olursak, bizdeki kadar ciddi bir oranda olmasa bile dünyanın pek çok ülkesinde işsizlik problemi var. Hatta Birleşik Krallık'ta bile... Ads of the World isimli internet sitesinde belirtilene göre, fast food restoran zinciri Burger King de bu konuya kendince el atmak istemiş olacak ki, iş arayan Y kuşağı gençlere yönelik olarak şahane bir kampanyayı hayata geçirdi.

Fast food restoran zincirinin belirttiğine göre, problem tam olarak şuydu: Birleşik Krallık'ta 21 bin "ücretsiz çalışan" bulunuyor ve bunların hepsi, stajyerlerden oluşuyor. Y kuşağı gençlerin oluşturduğu bu grup, ücretli bir iş sahibi olabilmek için mücadele ediyorlar. Burger King de bu genç yeteneklerin kendilerini gösterebilmelerine imkan tanımak için Miami Reklam Okulu ile iş birliği yaparak "En Ateşli CV" isimli bir kampanya yaptı.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-bir-gun-boyunca-sadece-whopper-satti/

"En Ateşli CV" kampanyası kapsamında, tepsilerin üzerine Burger King ürünlerinin tanıtımını yapan reklam afişleri yerine, iş arayan Y kuşağı gençlerin CV'leri yerleştirildi. Zira bazı Burger King restoranlarının çevresinde, iş arayan gençlerin yetenekleriyle ilgili alanlarda faaliyet gösteren şirketler yer alıyordu. Bu şirketlerden bir şeyler yemek için Burger King'e gelen çalışanlar, bu sayede gençlerin CV'lerine göz atabileceklerdi. Aynı zamanda potansiyel bir işverene ulaşma şansını en üst seviyeye çıkarmak için Burger King restoranlarında yalnızca yakın çevrede bulunan şirketlerin ilgilenebilecekleri alanlardaki CV'lere yer verildi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir