Burger King, İnsanları Rakiplerinin Terkedilmiş ve "Perili" Restoranlarına Davet Ediyor

Her yıl 31 Ekim'de kutlanan Cadılar Bayramı'na çok az bir süre kaldı ve markalar her yıl olduğu gibi, bu sene de bu güne özel reklam kampanyalarını hayata geçirmeye başladılar. Bu markaların başında da bu tarz fırsatlar hiç kaçırmayan ve yaratıcı reklam kampanyalarıyla ön plana çıkan Burger King geliyor.

Ad Age'in paylaştığı habere göre, Burger King, ABD'de yaptığı Cadılar Bayramı kampanyası kapsamında, "korkunç yerlere" uğramaya cesaret eden müşterilerine Cadılar Bayramı için bedava bir Whopper veriyor. Ama söz konusu bu "korkunç yerler" perili evler ya da mezarlıklar değil; Burger King'in rakiplerinin terk edilmiş fast-food restoranları.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-musterilerine-yeniden-kullanilabilir-kaplarda-servis-yapmaya-basliyor/

MullenLowe reklam ajansı tarafından hayata geçirilen bu kampanya için ABD'nin çeşitli eyaletlerinde bulunan beş kapalı restoran kullanılıyor. Marka, bu restoranların tam koordinatlarını sosyal medya kanalları ve www.bk.com/scaryplaces internet adresi üzerinden paylaştı.

Bu kapalı restoranların yanlarından geçen kişiler, Burger King'in mobil uygulaması üzerinden ücretsiz Whopper için bir kupon indirebiliyor ve bu kuponu eve sipariş verirken ya da bir restoranda kullanabiliyorlar. Kampanya, dün başladı ve Cadılar Bayramı'na kadar devam edecek.

https://pazarlamasyon.com/burger-king-mc-donalds-palyacosuyla-yine-dalga-geciyor/

Bu, Burger King'in Cadılar Bayramı'nda rakipleriyle alakalı şeyleri bir "korku unsuru" olarak gösterdiği ilk sefer değil. Fast food restoran zinciri, 2017 yılında Cadılar Bayramı için hazırladığı reklam filminde palyaçoları ürkütücü şekilde göstererek maskotu bir palyaço olan rakibi McDonald's'a göndermede bulunmuştu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir