Burger King, İnsanlara Evde Kalmalarını Söylemek İçin Sloganını Değiştirdi

Corona virüsü salgını nedeniyle pek çok insan kendilerini evlerine kapattı, ancak herkes değil. Bazı insanlar, hükümetin ve diğer insanların yaptıkları uyarıları dikkate almayarak normal yaşantılarına devam ediyor ve zorunlu olmadığı halde dışarı çıkmaya devam ediyorlar. Bazı markalar da insanların corona virüsü konusundaki farkındalığını artırmak için iletişim kampanyaları yapıyorlar. Bu markalardan biri de Burger King.

Desing Taxi'nin paylaştığı habere göre, Burger King Fransa, ülkede salgının önemli ölçüde yayılması nedeniyle yalnızca restoranlarını kapatmakla kalmadı, aynı zamanda arabaya servis ve eve teslimat hizmetlerini de geçici olarak durdurdu. Ancak bununla yetinmeyen Burger King Fransa, insanlara evde kalmaları gerektiği mesajını vermek için restoran tabelalarında yer alan "Home of the Whopper" (Whopper'ın Evi) sloganındaki "of the Whopper" kısmının üstünü çizip sloganın başına "Stay" kelimesini ekleyerek sloganını "Stay Home" (Evde Kalın) olarak değiştirdi.

Bunun yanı sıra Burger King Fransa, yukarıda da görebileceğiniz gibi sloganının yeni halini resmi Facebook sayfası üzerinden paylaşmayı da ihmal etmedi.

İnsanlara evde kalmaları mesajını veren bir başka marka ise Audi Türkiye idi. Audi Türkiye, sosyal medya hesaplarından sosyal mesafelenmenin önemine dikkat çeken kısa bir video paylaştı. Audi logosundaki iç içe geçmiş halkaların ayrıldığı bu videoda, "Mesafeyi Koruyalım, Birbirimize Destek Olalım" mesajı verildi. Bu videoya aşağıda yerdiğimiz Twitter paylaşımımızdan göz atabilirsiniz.

https://twitter.com/Pazarlamasyon/status/1240702816835915776
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir