Burger King, ilk yüzde 100 vejetaryen restoranını açtı

Burger King Spain, profil resmini Burger King yerine Vurger King başlıklı yeni bir logo ile değiştirdi.

Popüler Paseo el Prado caddesindeki pop-up, Vurger King olarak yeniden adlandırıldı ve bir ay boyunca yalnızca vejetaryen ürünleri sunacağı haberi duyuruldu.

Burger King, İspanya'nın Madrid kentinde resmi olarak sadece vejetaryen bir restoran açtı. Fast food devi, "Vurger King"i tanıtmak için restoranın içini yeşil bir bitki duvar resmi ve yemyeşil asılı bitkiler içerecek şekilde yeniden şekillendirdi.

Vurger King olarak adlandırılan ilk %100 vejetaryen Burger King satış noktasında müşteriler sadece bir aylığına, bitki bazlı Whopper, bitki bazlı nuggetlar ve Long Chicken Sandwich’ in vejetaryen soya ve buğdaydan yapılan tavuk eti muadili olan Long Vegetal gibi zincirin etsiz menü öğelerinin tümüne hizmet verecek. Peynir ve mayonez gibi hayvansal yan ürünlerin bazı burgerlerde sunulmaya devam edeceğini, ancak müşterilerin bunların kaldırılmasını talep ettiği sürece yüzde 100 vegan bir menüye sahip olacağı belirtiliyor. Bununla birlikte çapraz bulaşma riski de ürünlerde bulunmuyor. Iberia İspanya ve Portekiz Genel Müdürü Borja Hernández de Alba ise, "Hem diyetlerini bitkisel ürünlere yatıran hem de et yiyen ancak tüketimini azaltmak isteyenlere ulaşmak istiyoruz" sözlerini de ifade etti.

https://twitter.com/burgerking_es/status/1450488071674384390

Ayrıca bu bitki bazlı iklim dostu ve sağlıklı gıda seçenekleri için dünya çapında artan talebe bir yanıt oluyor. Bu talebi karşılamak için Burger King, Almanya, Fransa, Meksika ve Çin dahil olmak üzere 25 ülkedeki menülere bitki bazlı burgerler eklemek için The Vegetarian Butcher ile ortaklık kurdu. İspanya'da ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 13'ü tamamen veya çoğunlukla vejeteryan besleniyor. Daha spesifik olarak, bu sayının yaklaşık yüzde 8'i tamamen vejetaryen ve dörtte biri vegan, bu Avrupa ülkesini tamamen bitki bazlı bir menüyü test etmek için birinci sınıf bir yer haline getiriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir