Burger King'den 911'i aramayı bıraktıracak reklam kampanyası

Ünlü fast-food zinciri Burger King, müşterilerinin geri bildirimlerine önem verdiğini göstermek için hazırladığı reklam kampanyasında müşterilerinin 911 konuşmalarının ses kayıtlarını kullandı.

Daha önce hiç polisi aradınız mı? Eğer aradıysanız nedenini hatırlıyor musunuz? Muhtemelen bir hamburger yüzünden değildir. Ünlü fast-food zinciri Burger King, müşterilerinin kendi deneyimlerini paylaşmaları için bir geri bildirim sitesi oluşturdu. Fast-food zinciri, oluşturduğu siteyi duyurmak amacıyla radyoda yayınlanan kampanyasında müşterilerinin 911 acil hattını aramalarının ses kayıtlarını kullandı.

DAVID Buenos Aires reklam ajansı tarafından mizahi bir şekilde oluşturulan kampanya ilk olarak İrlanda'da başlatıldı. Hazırlanan kampanya, müşterilerinin yaşadıkları herhangi bir sorunda 911'i aramalarının yerine onları çevrimiçi bir müşteri deneyimi anketi doldurarak doğrudan markaya geri bildirimde bulunmaya davet ediyor. Müşterilerini bu anketi doldurmaya teşvik etmek için ise, tamamlanan her anket için, müşterilerine bir sonraki satın alımlarında bir adet Whopper hediye ediyor. Bu kampanya ile şirket, müşteri geri bildirimlerine oldukça önem verdiğini göstermeye çalışıyor. 

Burger King'in küresel marka pazarlama başkanı Iwo Zakowski kampanya ile ilgili oalrak şunları söyledi: “Misafirlerimizden geri bildirim almayı ve yemeklerimizi ve misafirlerimiz için genel deneyimi iyileştirmenin yollarını bulmayı seviyoruz. 'Kendi Yoluna Sahip Ol' dediğimizde gerçekten bunu kastediyoruz. Olumlu ya da olumsuz olup olmadığına bakılmaksızın doğru kanalda geri bildirim vermek çok önemlidir - bu nedenle konuklarımızı en iyi öğrenebileceğimiz ve gerçekten bir etki yaratabileceğimiz bir forumda fikirlerini söylemeye teşvik ediyoruz."

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir