Burger King'den 3 tane hamburger ismi sayabilir misiniz?

Fast food devi Burger King, hazırladığı kampanyayla müşterilerinin hamburger isimlerini hatırlamakta ne kadar kötü olduklarını gösterdi.

Burger King, sokaktaki insanlara oldukça basit bir soru sormak için Londra'dan Tokyo'ya, Stockholm'den Mexico City'e kadar dünyanın dört bir yanındaki şehirlere gitti. Soruya doğru cevap verenlere 10 bin dolar ödül teklif eden Burger King'in insanlara sorduğu soru oldukça basit görünüyordu; "Burger King'den 3 tane hamburger ismi sayabilir misiniz?" Peki sizce sonuç ne oldu?

Sokaktan geçen insanlara sorulan soruda, insanların yüzde 85'i Whopper haricinde bir şey söyleyemedi; sadece yüzde 3'ü üç veya daha fazla hamburger ismi söyleyebildi. Sorulan soruya verilen cevaplar arasında, “Burger King doble bufalo Crunch,” “Big Whopper Baby,” “Healthy burger,” “Fishy Wishy,” “Isn’t that a sub?” ve “The Big Mac Competition" gibi Burger King'de olmayan hamburger isimleri vardı. 

Reklam ajansı INGO imzası taşıyan kampanyada Burger King, sonuçlarda ortaya çıkan tabloyu olumsuz değerlendirmek yerine, bu sonucu sahiplenip 'All About The Whopper' adlı yeni bir küresel kampanya başlattı. Burger King'e göre bu sonuçlar, markayı değerli kılan hamburgeri ortaya çıkarıyor. 

burger-king-ten-3-tane-hamburger-ismi-sayabilir-misiniz-2

Burger King Global Marka Pazarlama Müdürü Iwo Zakowski, kampanya hakkında, "Dünyadaki her 10 kişiden dokuzunun Whopper adını verebildiği için çok mutluyuz. Kampanya, insanların Whooper'a duyduğu büyük sevgiyi kanıtlıyor ve bu kutlamaya değer!" açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir