Burger King, akaryakıt zamlarına karşı Whopper'da indirime gitti

Ünlü fast food zinciri Burger King, Fransa'da akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar üzerine, en sevilen lezzetlerinden biri olan Whopper'ın satış fiyatında indirim yaptı.

Son zamanlarda Fransa'da akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar üzerine Burger King, Havas’a bağlı kreatif ajans Buzzman ile çalışarak mağdur olan sürücülerin yüzlerini gülümsetebilecek bir kampanyaya imza attı. Şirket, ülke genelinde, en sevilen lezzetlerinden biri olan Whopper'ın satış fiyatında indirim yaparak sürücülere destek verdi. Gerçekleştirilen kampanya, Fransız haftalık haber gazetesi olan Le Journal du Dimanche ve sosyal medyada ile büyük kitlelere duyuruldu.

Burger King Fransa, resmi Instagram hesabından, "Benzin Fiyatı Pompada Yükseliyor, Whopper Fiyatı Düşüyor" başlığı altında yaptığı paylaşımda, pompadaki benzin fiyatı 2€'luk sembolik çıtayı geçme noktasına kadar yükseldiğine ve bu durumun müşterilerinin ekonomisini olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Ünlü fast-food zinciri, 21 Mart Pazartesi gününden 27 Mart Pazar gününe kadar, arabaya serviste Whopper'ın fiyatının 2€ çubuğunun altına düşüp 1,99€ olacağını bildirdi.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BURGER KING® FRANCE (@burgerkingfr)'in paylaştığı bir gönderi

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir