Budweiser'dan Bira Sektöründeki Siyahilerin Sayısını Artırmaya Yönelik Burs Programı

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz mayıs ayında, ABD'de George Floyd isimli siyahi kişinin bir polis memuru tarafından öldürülmesinin ardından ülkede onlarca yıldır siyahilere karşı yapılan ırkçılık olayları yeniden gündeme gelmişti. Yaşanan bu trajik olayın ardından pek çok marka da siyahi topluluğunu desteklediğini göstermek adına çeşitli girişimlerde bulunmaya başlamışlardı. Şimdi bu markalara Budweiser da eklendi.

https://pazarlamasyon.com/messi-budweiserin-marka-yuzu-oldu/

Birleşik Krallık merkezli haber ajansı Reuters'ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı habere göre, bira markası Budweiser ve ana şirketi Anheuser-Busch InBev, bira endüstrisinde daha fazla siyahi insanın temsil edilmesi amacıyla önümüzdeki beş yıl boyunca her yıl 30 kişiye burs vereceğini duyurdu.

Bira üreticisi, şirketin Kuzey Amerika bira üretim müdürü olarak görev yapan Anheuser-Busch InBev'in ilk siyahi kadın bira uzmanı olan Natalie Johnson'ın adıyla anılacak olan bursları dağıtmak için United Negro College Fund (UNCF) ile ortaklık kuracak.

https://pazarlamasyon.com/corona-dunyanin-en-degerli-bira-markasi-secildi/

Her yıl 4.000 dolar değerinde 25 burs; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik branşlarında öğrenim görmekte olan öğrencilere gidecek. Anheuser-Busch InBev'in belirttiğine göre, buna ek olarak şirketin bira üretim departmanında görev yapan ve eğitimlerinin son yıllarına olan 5 stajyere de 6.000 dolarlık burs verilecek.

Bununla birlikte Budweiser, eski NBA yıldızı Dwyane Wade'in Natalie Johnson'a eşlik ettiği ve yeni burs fonunu duyurarak onu şaşırttığı bir kısa film de yayımladı. Geçtiğimiz temmuz ayında şirketin "Budweiser Zero" adıyla bir alkolsüz bira çıkartmasına yardım eden Dwayne Wade, bu girişimle ilgili olarak ise "Bu, biradan daha büyük bir şey. Bu, siyahi ve esmer komünitesi için yaratabileceğimiz fırsatla ilgili bir durum." dedi.

https://pazarlamasyon.com/budweiser-utah-eyaletinin-resmi-birasi-olmak-istiyor/

Budweiser'ın yayımlamış olduğu kısa filmde paylaşılan bir veriye göre, sektördeki tüm bira üreticilerinin sadece %0,6'sı siyahi bireylerden meydana geliyor. Bu girişimiyle bira endüstrisinde çalışan siyahilerin sayısının artmasına destek olmayı amaçlayan Anheuser-Busch ise bu program boyunca burs almaya hak kazanan kişilerle iletişimde kalacağını ve onların başarılarını takip edeceğini ifade etti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir