Bu Girişim, Gerçek İnsanların Robot Klonlarını Satıyor

  • Rus girişimi Promobot, gerçek insanlar gibi görünen otonom androidler satıyor.
  • Promobot'un Robo-C adı verilen insansı robotu yürüyemiyor, ancak boynu ve gövdesi üç derecelik hareket serbestliğine sahip.
  • Otonom robotun yüzü, 600 mikro ifade üretmesine imkan tanıyan 18 hareketli parçaya sahipken yapay zekası ise 100 bin konuşma modülüne sahip.
  • İlgili Yazı: Bu Şirket, İnsansı Robotun Yüzü Olan Kişiye 130 Bin Dolar Ödeyecek

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesine paralel olarak her geçen gün robotik alanında faaliyet gösteren girişimlerin sayısı hızla artıyor. Bu girişimlerden biri de Promobot. Futurism'in paylaştığı habere göre, bir Rus girişimi olan Promobot, otonom androidler, başka bir deyişle insansı robotlar satıyor. Üstelik müşteriler, satın aldıkları robotun dünyadaki herhangi bir kişi gibi görünmesini sağlayabiliyorlar.

Profesyonel ya da kişisel kullanım amacıyla herhangi bir görünüme sahip robot sipariş edilebileceğini belirten Promobot Yönetim Kurulu Başkanı Aleksei Iuzhakov, şirketin internet sitesinde yer alan basın bülteninde, insanları Michael Jordan'ın basketbol forması satan bir kopyasını ve William Shakespeare'in bir müzede kendi metinlerini okuduğunu hayal etmeye davet etti.

İnternet sitesinde belirtilene göre, Promobot'un Robo-C adı verilen insansı robotu yürüyemiyor, ancak boynu ve gövdesi üç derecelik hareket serbestliğine sahip. Robotun yüzü, 600 mikro ifade üretmesine imkan tanıyan 18 hareketli parçaya sahipken yapay zekası ise 100 bin konuşma modülüne sahip.

CNBC'ye yaptığı açıklamada, Robo-C'nin geliştirmesindeki kilit anın kişiliğin dijitalleştirilmesi ve kişisel görünüm oluşturulması olduğunu belirten Promobot kurucu ortağı Oleg Kivokurtsev, sonuç olarak müşterilerine dijital ölümsüzlük sunduklarını dile getirdi. CNBC'ye yapılan açıklamada, şirketin Robo-C'ler için sipariş aldığını ve şimdiden dört robot klonu oluşturulmaya başlandığı belirtildi.

Bu robotlardan biri, pasaport taramaları da dahil olmak üzere çeşitli görevleri yerine getireceği bir devlet servis merkezinde konuşlandırılacak. Bir diğeri ise Albert Einstein'ın bir klonu olarak bir robot sergisinde yer alacak. CNBC'nin haberine göre, son iki robot ise bir Ortadoğu ailesindeki baba ve annenin robot klonları olarak konukları selamlayacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir