British Gas'dan enerji tasarrufunu ödüllendiren kampanya

British Gas, İngiltere'nin enerji kullanımını daha verimli hale getirmeyi amaçlayan bir kampanya hazırladı.

British Gas, hem enerji tüketiminden tasarruf etmek için daha tasarruflu enerji kullananların ödüllendirildiği yeni bir kampanya başlattı.

The&Partnership ve OMD UK, kampanyayı mümkün olduğunca çok kişinin faydalanabilmesi için Brompton Road Londra ve Manchester'daki Mancunian Arch Way gibi yoğun trafik alanlarında özel olarak tasarlanmış görsellerle hazırladı. Kampanya ayrıca radyo, sosyal medya ve açık hava reklamları gibi farklı platformlarda da yer alacak.

Kampanya, pazar günleri 11.00-16.00 saatleri arasında enerjiden yüzde 50 tasarruf ederek neler yapılabileceğini eğlenceli bir şekilde tasvir ediyor. Waterloo istasyonunun boyunca uzanan devasa çamaşır ipinden, reklam panolarından taşan ütü yığınlarına kadar birçok ev işinin bu avantajla kolayca halledilebileceği hayal ediliyor. Kampanyanın arkasındaki PeakSave inisiyatifi, müşterilere enerji kullanımını akşam saatlerine kaydırmaları karşılığında ödüllendiriyor. 

British Gas Pazarlama Direktörü Andy Freeman kampanyayla ilgili olarak, "Yüksek etkili dış mekan reklamları ve özel tasarımlara odaklandık ki insanlar bunu kaçırmasınlar. Pazar günlerine odaklanmak, insanların en iyi şekilde faydalanabileceği bir zamanı seçmek bu etkiyi daha da artırıyor." açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir