Boya kalemi şeklindeki yiyecek tasarımları, yemeklere eğlence katıyor

Bazılarımız için yemek yemek sadece bir ihtiyaçken bazılarımız ise büyük bir zevk. Özenle hazırlanan yemeklere küçük dokunuşlar yaparak estetik katmak birçok kişi için mutluluk veren bir aktivite hatta.

Kanada'da ise bu işi kolaylaştırmak adına Nadia Lahrichi adındaki bir kadın kızı ve oğlu ile birlikte yeni bir tasarım hazırlamış. Bazı sosları ve basit yemekleri sıkıştırarak boya kalemi haline getiren aile, kalemtıraş yardımıyla da bu ürünleri kolayca doğranabilecek bir tasarım şekli vermiş. Ayrıca fesleğen, havuç, sarımsak, domates gibi birçok yiyeceğin yanı sıra bitki bazlı gıda boyası da içeren bu yiyecek kalemleri, doğal ve glutensiz.

Food Crayon adı verilen bu tasarımlar, yumuşak ve ağızda eriyen bir dokuya sahip. Yemeklere küçük farklılıklar katan boya kalemi şeklindeki Food Crayon'lar kalemtıraş yardımı ile de çok kolay bir şekilde kullanılıyor.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir