Boston Dynamics robot köpekleri bu sefer podyumda

Coperni, 2023 Sonbahar – Kış koleksiyonunu tanıttığı bu yılki Paris Moda Haftası’nda Boston Dynamics robot köpeklerine yer verdi.

Coperni'nin 2023 Sonbahar-Kış koleksiyonunu tanıttığı bu yılki Paris Moda Haftası'nda, modeller Boston Dynamics'in tasarladığı "Spot" adındaki 5 sarı robot köpek ile birlikte podyuma çıktı. Fransız moda markası Coperni kurucuları Sébastien Meyer ve Arnaud Vaillant, Jean de La Fontaine'in "Kurt ile Kuzu Masalı"ndan ilham aldıkları yeni koleksiyonlarını "insanlar ve teknoloji arasındaki ilişkiyi yansıtan modern bir masal" olarak tanımladılar. 

Rianne Van Rompaey'in eşlikçisi Boston Dynamics robotları oldu

Defilede yer alan bölümlerin birinde, Boston Dynamics'in tasarladığı "Spot" adındaki 5 sarı robot köpekten biri Hollandalı model Rianne Van Rompaey'in ceketini çıkardı ve onunla uyumlu bir şekilde hareket ettikten sonra ceketi modele geri teslim etti. Gösterinin bitiminde modeller, robot köpeklerle birlikte seyirciyi selamlayarak uzaklaştılar.

2023 Sonbahar-Kış koleksiyonlarında, modeller kuzu rolünü üstlenirken, kurt rolünü Boston Dynamics robotları üstlendi. Vaillant, Vogue'a yaptığı açıklamada, teknolojiye yönelerek koreografide bir evrim gerektiğine inandıklarını ve bu nedenle defilenin finalinde bir süper model yerine, robotlarla birlikte insanlar ve teknoloji arasındaki ilişkiyi vurgulamayı tercih ettiklerini söyledi.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

coperni (@coperni)'in paylaştığı bir gönderi

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir