BMW, motosikletçilere özel geliştirdiği akıllı gözlüğü piyasaya sürüyor

BMW, motosikletçilere güvenli bir sürüş deneyimi sunmak amacıyla geliştirdiği yeni nesil akıllı gözlüğü ConnectedRide Smartglasses'ı tanıttı.

BMW, motosikletçilere güvenli bir sürüş deneyimi sunmak amacıyla geliştirdiği yeni nesil akıllı gözlükleri ConnectedRide Smartglasses'ı tanıttı. Smartglasses, motosiklet sürücülerinin başlarını dik tutmalarını ve dikkatlerini yola odaklamalarını sağlayarak sürüş bilgilerini görüş alanlarına yansıtma özelliğiyle öne çıkıyor. Kask altına kolaylıkla takılabilen ince tasarımıyla dikkat çeken gözlükler, değiştirilebilir renkli ve şeffaf lens seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor.

bmw-gozluk

Bluetooth bağlantısı aracılığıyla BMW Motorrad Connected uygulaması ile iletişim kurabilen Smartglasses, sürücülere hız, yol sınırları, vites bilgisi ve navigasyon gibi önemli bilgileri sunuyor. Yol tarifleri için oklarla yönlendirmeler yapabilen gözlükler, sokak isimleri, kavşaklar ve bir sonraki döneme kadar olan mesafeyi göstererek sürücüleri doğru konuma yönlendiriyor.

Sürücülerin telefona bakmalarına gerek kalmayacak

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazarlamasyon (@pazarlamasyoncom)'in paylaştığı bir gönderi

Akıllı gözlükler, göz bebeği mesafesine göre orta ve büyük olmak üzere iki farklı boyutta sunulurken, reçeteli lens kullananlar için RX adaptörü de mevcut. Pil ömrü yaklaşık 10 saat olan gözlükler, şık bir güneş gözlüğü görünümüne sahip olup motosiklet sürücülerinin beklentilerini karşılamayı hedefliyor. ConnectedRide Smartglasses'ın ABD fiyatları henüz açıklanmasa da, Avrupa'da yaklaşık 750 ABD doları seviyesinde olduğu belirtiliyor.

bmw-akilli-gozluk-1

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir