Blockchain ne zaman zincirlerini kıracak?

Blockchain bizi nereye götürüyor? Ne zaman meteverse’ten arsa ve NFT satın almanın ötesine geçeceğiz? Bu konuda istekli miyiz yoksa regülasyonları mı bekliyoruz? Dünyanın gündeminde ilk sıralarda yer alan blockchain’in kavramıyla ilgili marka ve ajans yöneticilerinin yorumları ve Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “Blockchain Algı Araştırması” , Türkiye’de blockchain alanında girişim ve fikirleriyle öncülük eden 40 liderin başarı hikâyeleri, sektörden hikâyeler ve daha fazlası Pazarlamasyon Dergi’de!

Pazarlama iletişiminde sektörün ilham kaynağı Pazarlamasyon Dergi, zengin içeriğiyle sonbahar boyunca yanıbaşınızda.  

Dünya çapında büyük bir değişimin hatta devrimin eşiğindeyiz. Toplumun değişen ihtiyaçları ve finansal teknolojide yaşanan gelişmeler hayatın her alanına, her iş koluna ve sektöre sirayet ediyor. Değişen ve dönüşen yeni dünyada; kripto paralar, Bitcoin, altcoin, akıllı kontratlar bir süredir hayatımızdayken, son bir yıl içerisinde hayatımıza giren Web3, NFT, metaverse kavramları hayatımızın bir parçası haline geldi. İlgi odağı yeni kavramların tam merkezindeki blockchain, varoluş amacına uygun olarak kullanılması durumunda günümüz dünyasında bireyler için en sancılı konulardan olan şeffaflık ve güven sorunlarına çözüm bulabilecek güçte. Son raporlara göre blockchain sektörünün 2025 yılında 28 milyar dolar değerine ulaşacağı öngörülüyor. 2017 yılında bu sektörün değeri 411 milyon dolar değerindeydi. 

Peki blockchain bizi nereye götürüyor? Ne zaman meteverse’ten arsa ve NFT satın almanın ötesine geçeceğiz? Bu konuda istekli miyiz yoksa regülasyonları mı bekliyoruz? Kapak dosyamızda, dünyanın gündeminde ilk sıralarda yer alan blockchain’in kavramıyla ilgili marka ve ajans yöneticilerinin yorumları ve Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “Blockchain  Algı Araştırması” sizleri bekliyor. Özel sayımızda, Türkiye’de blockchain alanında girişim ve fikirleriyle öncülük eden 40 liderin başarı hikâyeleri de sizlerle olacak... İlerleyen sayfalarda markaların gündemlerinden, kıymetli isimlerin görüşlerine ve güzel tepkiler aldığımız sektöre değer katan isimlerin farklı hikâyeleriyle yine karşınızdayız.

 PAZARLAMASYON DERGİ, SONBAHAR SAYISI İLE SİZLERLE…

KAPAK: KRPT 

Müziğin geleceği sanal evrenler ve NFT'de mi?
Günümüzün en çok konuşulan teknolojilerinden ikisi sanal evrenler ve NFT. Bu teknolojiler her sektör gibi müzik endüstrisini de etkiliyor. Belli değişimler yaşanırken peki bu radikal bir dönüşümü de tetikleyecek mi?

BLOCKCHAIN 40
Pazarlamasyon Dergi’nin sonbahar sayısında, blockchain alanında girişim ve fikirleriyle önderlik ve Türkiye’de blockchain’e öncülük eden 40 lideri bir araya getirdik. 

Sektörden hikâyeler...
Şehir hayatının yoğunluğuna bir es verip, doğayla kucaklaşan ve keyifli anılar biriktiren sektörden isimlerin hikâyelerine kulak verdiğimiz “Doğaya Dönüş” bölümüzde; İklim krizine dikkat çekmek için doğa ile çetin bir mücadele vererek Everest’in zirvesine çıkan Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, adrenalin ve tehlike dolu tırmanış hikâyesini paylaştı. 

Bambaşka ülkelerde yeni bir hayat kurma çabasına girişmiş sektörden isimlerin, yurtdışındaki ilk zamanlarında neler yaşadıklarını ve hissettiklerini sayfalarımıza taşıdığımız “Yad Ellerde İlk Hafta” bölümüzün konuğu; Reckitt Amerika Hijyen Birimi Pazarlama Direktörü Tarık Bayar; ABD pazarı gözlemlerini ve deneyimlerini yad ellerden bildiriyor.

Sektörün değerli isimlerine “Mesai Dışı”nda yapmaktan keyif aldıkları aktiviteleri sorduğumuz Mesai Dışı bölümümüzde ise; Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak'ın şiir sanatına olan ilgisinin ilham dolu hikâyesi sizlerle...

* Sektörün isimlerine, bugünkü başarılarının kilometre taşlarını sorduğumuz ” Kilometre Taşı” bölümüzün konuğu; Monster Notebook Kurucusu ve CEO’su İlhan Yılmaz.

* “İlk Profesyonel Çalışmam” bölümümüzde ise; Medina Turgul DDB Yönetici Yaratıcı Yönetmeni Ertuğ Tuğalan'dan sektöre giriş yaptığı yıllardaki gülümseten ve aynı zamanda ilham veren anılarını dinledik.

* Sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası, “blockchain” odağındaki filmleri Pazarlamasyon okuyucuları için derledi.

Pazarlamasyon Dergi’nin sonbahar sayısına ulaşmak için buraya tıklayabilir, Turkcell Dergilik ve Getir uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Keyifli okumalar…

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir