Bitcoin’in gerçek yaratıcısı ortaya çıkıyor

Amerika’da sürmekte olan bir davanın, kripto para birimi olan Bitcoin’in yaratıcısı olduğu öne sürülen Satoshi Nakamoto'nun gerçek kimliğinin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Dava vefat eden David Kleiman'ın ailesi tarafından açılıyor. Açılan davanın amacı ise ölüm nedeniyle biten ortaklığa ait varlıkların kimin olacağını belirlemek. Ancak bu dava, dönemimizin en büyük sırlarından birinin açığa çıkmasına neden olabilir. Bitcoin hayatımıza girdiğinden bu yana herkes Satoshi Nakamoto ismini duymuştur. Bu isim Bitcoin'i icat eden, Bitcoin teknik incelemesini yazan ve Bitcoin'in orijinal referans uygulamasını oluşturan kişi veya kişiler tarafından kullanılan takma adı ifade ediyor. Bu takma ismin arkasında kim olduğu ise hâlâ bulunamadı. Görülen bu dava sonucunda Satoshi Nakamoto'nun gerçekte kim olduğunun ortaya çıkma ihtimali var.

Davaya konu olan varlıklar, Nakamoto'ya ait olduğu bilinen 1 milyon adet Bitcoin olan bir hesap. Konusu geçen Bitcoin’lerin bugünkü piyasa değeri ise 65 milyar doların üzerinde. Davayı açan aile, David Kleiman ile eski ortağının bir araya gelerek Bitcoin'i yarattığını ve bu işlemin de bir takma isim olan Satoshi Nakamoto adıyla yapıldığını; dolayısıyla Satoshi Nakamoto karakterinin yarısının da David Kleiman‘ a ait oluğunu öne sürüyor. Bunun sonucunda da aile, Nakamoto'nun varlığının yarısı üzerinde hak iddia ediyor. Yani aile Satoshi Nakamoto üzerine kayıtlı olan Bitcoin'lerin yarısının kendilerine verilmesini istiyor.

Kariyer
Aksigorta: "İçinden geldiği gibi yaşa"

Aksigorta’nın yeni reklam filmi yayında.

Bunlar İlginizi Çekebilir