Bir Döneme Damgasını Vuran Zeki Triko Tamamen Kapandı

Bir dönemin en çok ses getiren markası olan ve adını dünyada da duyuran Zeki Triko uzun zamandır mağazalarını kapatıyordu. Son bilgilere göre İstanbul'daki son mağazasını da kapattı ve piyasadan çekildi.

Aslında ne kadar dünyaca ünlü isimler bir dönem Zeki Triko'dan giyinecek kadar popülerleşmiş olsa da Zeki Triko, bizlerin hafızasında yasakları delmesiyle yer edindi. Bir dönem diğer ülkelerde dünyaca ünlü mankenler Zeki Triko afişinde yer alırken Türkiye'de yasaklar sebebiyle mayo ve bikini afişlerine yer verilmiyordu. Zeki Triko da afişlerinde sebzelere yer vererek bu kararı verenleri protesto etmişti.

Zeki Triko'nun kurucusu Zeki Başeskioğlu o dönem konuyla ilgili olarak; "20 ülkede afişlerim asılı, Türkiye'de asamıyorum." tepkisini vermişti. Tabii sadece bu afişlerle kalmayıp yüzlerde gülümseme bırakan bir afiş daha yayınladı. Yasaklar devam edince bu kez de billboardlara Atatürk'ün mayolu bir fotoğrafına yer vererek "Güneşi özledik..." yazan bir afiş yayınlatmıştı.

Bir dönem zekice reklamlar yaparak dönemin kararlarına tepki veren Zeki Triko, ne kadar parlak bir dönem geçirse de şimdi son mağazasını da kapattı. Biz de Türk reklam tarihinde adından bahsettirmiş olan Zeki Triko'nun ses getiren reklamlarını hatırlatmak istedik.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir