Binance CEO'su Tesla'nın Bitcoin satışı hakkında yorum yaptı

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Twitter hesabından paylaştığı bir gönderide Tesla’nın Bitcoin satışı hakkında yorum yaptı.

Yakın zaman önce, elektrikli otomobil üreticisi Tesla tarafından paylaşılan 2022 yılının ikinci çeyreğine ait finansal raporda, şirketin elindeki Bitcoin varlıklarının yüzde 75'ini sattığına yer verildi ve raporun ardından Bitcoin 23 bin dolar seviyesinin altına geriledi. Kripto para dünyasında oldukça ses getiren raporun ardından Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla'nın 936 milyon dolarlık Bitcoin satışının sebeplerini açıkladı. Gerçekleştirilen satışın asıl nedenini, Çin’deki Covid-19 karantinaların oluşturduğu belirsizliğe bağlayan Musk, şirketin bu dönemde nakit pozisyonunu artırmanın önemine dikkat çekti. 

Yaşanan gelişmelerin ardından kripto para dünyasından birçok önemli isim Musk'ın Bitcoin varlıklarını satışıyla alakalı yorumlarda bulundu. Bu isimlerden en çok dikkat çekeni ise Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) oldu. Her gün 100 milyar dolar civarında Bitcoin’in alınıp satıldığını bildiren Binance CEO'su, Twitter hesabından paylaştığı bir gönderide, Tesla’nın Bitcoin satışının “okyanusta bir damla” olduğunu söyledi.

Changpeng Zhao'nun alıntıladığı "Rockybaba4u” adlı bir Twitter kullanıcısına ait tweet'te ise, "Elon Musk’ın Bitcoin satmasıyla ilgili neden bu kadar patırtı çıkarıldığını bilmiyorum. Bazı insanların tepkisi kripto piyasasının tamamen ve yalnızca Elon Musk’a bağlı olduğu izlenimi veriyor. Öyle mi Elon Musk?" ifadeleri yer alıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir