Başbakan Açıklama Yaptı, Borsadaki Düşüş Yüzde 4'ü Aştı

Başbakan Erdoğan'ın Tunus görüşmesinde yaptığı açıklamalar BIST 100'de yüzde 4'ü aşan kayıp yaşattı.

Ekran Alıntısı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Tunus'ta düzenlenen basın toplantısında masum insanlara ve kamu mallarına zarar verildiğini belirtirken "Bunların kim olduğu ve nereden geldikleri ve bu olaylara nasıl katıldıkları belli değil, gerekeni yapıyoruz" dedi. Ayrıca Taksim'deki projenin devam edeceğini ve buna ilişkin duruşunun değişmediğini belirttikten sonra piyasada satışlar hızlandı.

Başbakan Vekili Arınç'ın kullanılan aşırı güçten dolayı özür dilediğini hatırlatılmasıyla "Siz bu özre katılıyor musunuz ve göstericilerle yeni bir dialog kapısını açmayı düşünüyor musunuz?" sorusunun üzerine Başbakan Erdoğan, "Değerli arkadaşlar; vekilim, yardımcım gerekli açıklamaları yaptı. Sizler bizleri tabii takip edemiyorsunuz. Bu iş aşırı kullanılmış bir gazla alakalı ise onunla ilgili üzüntümüz dile getirdik. Olanları teyit etmemiz gerekiyor. Dünyada hiçbir yer yok ki göz yaşartıcı gazı kullanmasın." açıklamasında bulundu.

Endeks açıklamalar sonrasında hızla yüzde 4.49 düşüş yaşadı, an itibariyle 75.490 seyrediyor. Faiz cephesinde de hareket sertleşti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir