Barilla Türkiye'ye yeni genel müdür

Barilla Türkiye’nin yeni genel müdürü Murat Koç oldu.

Barilla'nın Türkiye üst yönetiminde bayrak değişimi yaşandı; Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’den sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı olarak Dubai’deki yeni görevine atanan Piero Mirra’nın ardından Murat Koç, Barilla Türkiye’nin yeni Genel Müdürü oldu.

Kariyerine 2004 yılında Unilever Türkiye satış departmanında yerel zincirlerden sorumlu satış temsilcisi olarak başlayan Koç, daha sonra Reckitt Benckiser ve Mars Türkiye bünyesinde çeşitli görevler üstlendi. Son olarak Nestle'de stratejik müşteriler kanalının yöneticiliğini yapan Koç, 2019 yılı itibariyle Barilla Türkiye yönetim ekibine Modern Kanal Türkiye Satış Müdürü olarak katıldı.

Murat Koç, 2020 yılında ulusal satış organizasyonunun sorumluluğunu üstlenerek, Barilla ve Filiz markalarının birçok kanalda yaygın olarak yer almasına ve pazar payı kazanımına önemli katkılarda bulundu. Murat Koç aynı zamanda, kadınların kurumsal hayatta daha hızlı ilerlemeleri konusunda faaliyet gösteren uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan ‘Lead Network Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Komitesi Başkanı’dır. ‘Sales Network’ platformunda da aktif olarak mentörlük yapan Koç, Barilla Türkiye bünyesindeki gönüllü çalışan gruplarından biri olan ‘Hand in Hand (ERG)’  kapsamındaki ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ projesinde toplumsal cinsiyet eşitliği ve aile içi şiddeti önleme politikası konularında iç eğitmen olarak aktif rol almaya devam etmektedir. 

Kariyer
TotalEnergies İstasyonları: "Tam performans ile tasarruf"

TotalEnergies İstasyonları'nın yeni reklam filmi yayında.

Bunlar İlginizi Çekebilir